رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: با انصراف ۲۸ نفر از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی تعداد نامزدها به ۳۴۲ نفر رسید.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز دوشنبه اظهارکرد: از۲۷ بهمن تا یک اسفند دراستان ۱۳ نفر از نامزدهای مجلس شورای اسلامی تائید صلاحیت و یک نفر نیز رد صلاحیت شدند.
وی تعداد کل انصراف دهندگان را ۷۱ نفر اعلام کرد و افزود: همچنین در یک هفته اخیر۲۸ نفر از نامزدهای مجلس شورای اسلامی انصراف داده اند که در مجموع تعداد داوطلبان نمایندگی دراستان ۳۴۲ نفر هستند.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی تعداد نامزدهای انتخابات بعد از انصراف در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر را ۱۵۳ نفر، اهر و هریس ۱۵ نفر، بستان آباد ۱۱ نفر ، مرند و جلفا ۲۶ نفر، شبستر ۱۸ نفر ، ورزقان ۱۳ نفر ، کلیبر، هوراند و خداآفرین ۱۲ نفر، مراغه و عجب شیر۲۱ نفر، بناب ۸ نفر، ملکان ۱۲ نفر، سراب ۲۱ نفر، میانه ۲۳ نفر و هشترود و چاراویماق را ۹ نفر اعلام کرد.
آذربایجان شرقی با جمعیت سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که به همراه استان اصفهان پس از تهران بیشترین تعداد نماینده را در پارلمان کشور دارد.
از مجموع جمعیت این استان دو میلیون و ۹۰۹ هزار و ۲۰۸ نفر واجد شرایط رای هستند.
حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با شش کرسی در مجلس شورای اسلامی و ۱۵۳ نامزد بیشترین و موثرترین حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی است.
از مجموع ۶۲۱ نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در نهایت ۳۴۲ نفر در صحنه رقابت باقی مانده اند.
دو هزار و ۸۸۹ شعبه اخذ رای برای انتخابات پیش رو در این استان پیش بینی شده است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری به طور همزمان هفتم اسفند در سراسر کشور برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :