وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که تعداد کشته شدگان در انفجارهای ترویستی شنبه شب استانبول به ۴۴ نفر رسیده است.

به گزارش تبریزمن، رجب آک داغ، وزیر بهداشت ترکیه، در توضیحاتی که در صحن علنی پارلمان ترکیه داد، از افزایش تعداد کشته شدگان حادثه تروریستی استانبول، به ۴۴ نفر خبر داد.

وی در ادامه گفت: “ما با واقعه ای که ۳۶ نفر از نیروهای پلیس و ۸ نفر از شهروندان غیرنظامی را در آن از دست داده ایم رو در رو هستیم و من به عنوان وزیر بهداشت، دو روز بدون خواب را پشت سر گذاشته ام و روند را از نزدیک دنبال کرده ام”.

آک داغ، خطاب به یکی از نمایندگان حزب کرد دموکراتیک خلق ها مطرح کرد: “زیر این سقف همه صادق باشیم، یک درخواست خیلی ساده دارم، مسبب این حمله جان گداز مشخص است، آیا می توانید این جمله را در مجلس تکرار کنید که گروه تروریستی پَست را لعن می کنم؟ آیا فردی از میان شما حاضر به تکرار چنین جمله ای می باشد؟”

وی بیان داشت که در حال حاضر، ۱۵۰ نفر از مجروحین حادثه تحت درمان هستند و بازجویی ۱۳ نفر که با جرم دست داشتن در حمله و حمایت از عاملان این نقشه شوم بازداشت شده اند، همچنان ادامه دارد.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین از شرکت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، بن علی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه و نعمان کورتولموش، معاون نخست وزیر در مراسم تشییع جان باخته گان حمله که در استانبول برگزار خواهد گردید، خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :