فرماندار تبریز گفت: مدیران واحدهای تولیدی نباید افتخار کنند که تعدیل نیرو انجام داده اند و هزینه ها را پایین آورده اند، چرا که ما با مشکل بیکاری جوانان و تحصیل کردگان مواجهیم.

به گزارش تبریزمن، “رحیم شهرتی فر”  در همایش تشکلات کارگری، کارفرمایی و تعاون گران آذربایجان شرقی در اتاق بازرگانی تبریز، با تقدیر تلاش های قشر کارگر گفت: تلاش دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی برای کاهش بیکاری و تامین بهتر معیشت مردم با جدیت ادامه پیدا می کند.

وی به تدوین سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: تلاش ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی از سال های پیش در استان شروع شده است و برش شهرستانی این سند برای همه شهرستان ها تهیه و ابلاغ شده است.

فرماندار تبریز به تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و گفت: ما برای اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی، قرارگاه عملیاتی عاشورا را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به ریاست استاندار محترم تشکیل داده ایم.

شهرتی فر ادامه داد: ما موظف هستیم در راستای سند تدبیر و توسعه عمل کنیم.

وی ادامه داد: حفظ اشتغال موجود و کمک به واحدهای صنعتی مشکل دارد و کمک به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و خارجی رویکرد سند تدبیر و توسعه استان است.

فرماندار تبریز خطاب به وزیر کار گفت: مدیران واحدهای بزرگ تولیدی نباید افتخار کنند که تعدیل نیرو انجام داده اند و هزینه ها را پایین آورده اند. ما با مشکل بیکاری جوانان و تحصیل کردگان مواجهیم.

شهرتی فر افزود: اگر در دستگاه های دولتی بتواند با هزینه های کمتری وظایف خود را به انجام برساند، یعنی از هزینه های جاری کم کرده و از بیت المال مردم کمتر هزینه کرده است، اما در واحدهای تولیدی باید به فکر تولید، توسعه صادرات و استخدام نیروهای جدید باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :