امروز آخرین روز تعطیلات رسمی ایام نوروز است. مسافرانی که دارای شغل آزاد هستند با خیالی آسوده در تبربز حضور داشته و به بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه های دیدنی می پردازند اما آن دسته که در مشاغل دولتی و صنعتی مشغول هستند از صبح امروز تبریز را ترک کردند تا به موقع در محل کار خود حاضر شوند.

گردش مسافران نوروزی در هوای بکر این شهر رفته رفته افزون تر می گردد زیرا همانطور که می دانیم حرکت هموطنان عزیز از اقصی نقاط ایران به سوی آذربایجان در جریان بوده و امروز و فردا وارد شهر اولین ها خواهند شد.

همچنین آنطور که کارشناسان هواشناسی اعلام کرده اند استان آذربایجان شرقی در روزهای آینده شاهد هوای پایدار خواهد بود که به طور حتم به سود گردشگران شهرهای این مناطق است زیرا در این حالت، مسافران می توانند به غیر از مراکز اقامتی در سایر اماکن عمومی نیز اسکان یابند.

خبرنگار تبریزمن که روز گذشته با تعطیلی سرویس های بهداشتی مساجد منطقه مرکزی شهر تبریز روبرو شده بود امروز، ارایه خدمات مربوطه توسط این اماکن را مشاهده نمود که در راستای استفاده مسافران از امکانات مساجد رضایت بخش می باشد زیرا تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری کلان شهر تبریز دقیقا در نقاطی قرار گرفته اند که نیاز به سرویس های بهداشتی را دوچندان می کند و از این حیث، جای تقدیر دارد.

مسافران نوروزی در ساعات مختلف امروز به راحتی در هسته مرکزی شهر تبریز به گشت و گذار پرداختند، از بازار خرید کردند، از محوطه های مسجد کبود، ارک علیشاه، موزه های متنوع، سایت های تاریخی و خانه های دوران قاجار بازدید کردند، خریدهای خود را از فروشگاه های مختلف انجام دادند، غذاهای مورد دلخواه را به همراه خانواده صرف کرده و از بازارچه های صنایع دستی دست پر بیرون آمدند و در کل می توان گفت صفای سفر به یک شهر تاریخی و البته مدرن را به خوبی چشیدند.

ناگفته نماند که از کنار برخورد مناسب و راهنمایی های صحیح شهروندان نیز نمی توان ب سادگی گذشت، واقعیت این است که آنچه که از طریق برخی جوسازی ها در خصوص دادن آدرس غلط تبریزی ها بر سر زبان ها جاری بود اکنون به فراموشی سپرده شده و خبرنگار تبریزمن برای سومین سال متوالی از زبان خود مسافران شنیده است که اینگونه اظهارات بی اساس و واهی، دروغی بیش نیست زیرا آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است!

بدین ترتیب با هماهنگی های صورت گرفته توسط عوامل خدمات شهری و سایر دستگاه های اجرایی و مشاهدات خبرنگار تبریزمن، فضایی آرام و ایده ال برای حضور گردشگران داخلی و خارجی در شهر تاریخی و مدرن تبریز مهیا گشته است و مسافران از سفر به این شهر ابراز خرسندی کرده و بر همت شهرداری و شهروندان شهر اولین ها آفرین می گویند!

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :