تعطیلات طولانی مدت لیگ برتر در سالیان اخیر تبدیل به موضوعی عادی شده و تیم ها را با چالش جدی برای باقی ماندن در شرایط مسابقه مواجه کرده است.

تبریزمن، سرویس ورزشی: رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تعطیلاتی زودهنگام و طولانی مدت را پس از گذشت ۴ هفته از آغاز رقابت های فصل جدید لیگ برتر باعث شده که اعتراض مربیان تیم های آماده لیگ چون تراکتورسازی و پرسپولیس را در پی داشته است.

شاگردان امیرقلعه نوعی پس از اینکه در دو هفته ابتدایی لیگ علی رغم انجام بازی های زیبا و ایجاد موقعیت های فراوان گلزنی، در کسب سه امتیاز نا موفق بودند، در دو هفته بعدی توانستند ۶ امتیاز کامل را بدست آورده و وارد دوران اوج خود شوند.

با این حال در همین مقطع، تعطیلات لیگ می تواند سرخپوشان را تا حد زیادی از شرایط مسابقه و وضعیت خوبی که از آن برخوردارند دور ساخته و کار را برای این تیم در ادامه بازی ها سخت تر کند.

قلعه نوعی در این خصوص در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی با ماشین سازی گفت: امان از تعطیلات. از تعطیلات راضی نیستم اما تیم ملی اهمیت زیادی دارد. امیدوارم بازیکنان تلاش کنند و راهی جام‌جهانی شویم. اگر پرچم ما در بین ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی باشد این افتخارآفرین است. شاید ما از تعطیلات ضرر کنیم اما اگر تیم ملی به جام جهانی برود افتخار‌آفرین خواهد بود. ما یک مسابقه در شیراز بازی می‌کنیم و سپس برای حضور در جام شهدا به تهران می‌آییم.

با این حال با نگاهی به بازی ها و نتایج دو نمانده دیگر استان در رقابت های لیگ برتر، ماشین سازی و گسترش فولاد، می توان به این تعطیلات با دید مثبتی هم نگاه کرد.

شاگردان فراز کمالوند علی رغم اینکه اسم و رسم دار بوده و بازیکنان مستعدی هستند، در ۴ هفته گذشته ضعیف ترین خط حمله را داشته و همچنین در تکرار بازی های هماهنگ و هجومی فصل گذشته تیم نیز ناکام بوده اند.

این فرصت می تواند به خوبی شرایط انجام چند بازی تدارکاتی و جلسات تمرینی پرتعداد را برای گسترش ایجاد کند تا عناصر هجومی این تیم هماهنگی بیشتری داشته و شناخت بهتری از هم پیدا کنند.

سبزقبایان نیز با وجود اینکه بازی های خوبی از خود نشان داده اند و با کمی خوش شانسی می توانستند در جایگاه بهتری در جدول رده بندی قرار بگیرند، با استفاده از این فرصت بوجود آمده تیم تر خواهند شد.

اکثر بازیکنان تیم محبوب رسول خطیبی در فصل نقل و انتقالات تعویض شده و بیشتر نفرات ترکیب اصلی تیم، برای اولین بار است که در کنار هم بازی می کنند، مصدومان و بازیکنان تازه اضافه شده به ترکیب فرصت خوبی برای رسیدن به مرز آمادگی خواهند داشت.

باید منتظر ماند و دید که این تعطیلات ترمز تیم های صدر جدولی مثل پرسپولیس، تراکتورسازی، نفت آبادان و سپاهان را هر چند به صورت موقت خواهد کشید یا نه. تیم هایی چون ماشین سازی و گسترش فولاد و همچنین استقلال تهران نیز به دنبال استفاده حداکثری از فرصت بوجود آمده و رسیدن به بیشترین حد آمادگی و هماهنگی خواهند بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :