هیئت مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجان شرقی جلسه مشترکی برگزار کردند و در این جلسه مسئولان از تعطیلی۵۰۰۰ واحدصنعتی استان در دولت دهم خبر دادند.

به گزارش تبریزمن، استاندار آذربایجان شرقی بعداز ظهر امروز پنج شنبه در جمع اعضای هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان با اشاره به توانمندی ها و قابلیت های بالای این استان در زمینه صنعت و معدن گفت: حمایت از صنایع یکی از اصلی ترین برنامه های دولت یازدهم است.

اسماعیل جبارزاده با اشاره به اینکه مذارکرات هسته ای کشورمان با گروه ۱+۵ به روزهای مهم خود رسیده است، افزود: تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان اکنون در حال انجام گفتگو برای رفع تحریم ها با طرف های غربی است درحالیکه روزی برخی ها این تحریم ها را کاغذ پاره می نامیدند که اکنون این کاغذ پاره صنعت ما را دچار مشکلات اساسی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان تلاش می کنند مسئله را منطقی حل و فصل کنند، ابراز داشت: دولت در طول دو سال گذشته بیشترین توان خود را بر روی مذاکرات گذاشته است و می خواهد تمام حقوق ملت حفظ شود و تحریم های ظالمانه طرف های مقابل لغو شود.

جبارزاده با اشاره به اینکه برخورداری از علم و فناوری و دانش هسته ای حق واقعی ملت بزرگ ایران است، گفت: امیدوارم در این بین هرچه که به خیر و صلاح مردم و کشور است اتفاق بیافتد.

جبارزاده

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید برای دوران بعداز لغو تحریم ها برنامه ریزی دقیق و جامعی داشته باشیم، ادامه داد: دوران پسا تحریم می تواند هم مثبت و هم منفی برای صنعت و تولید کشورمان باشد چراکه به صورت عملی باید با بازارهای دنیا رقابت کرد.

وی از تعطیلی پنج هزار واحد صنعتی آذربایجان شرقی در دولت گذشته خبر داد و گفت: رفع تحریم ‌ها فرصت با ارزش برای بازسازی صنعت استان است که همه مدیران صنایع و مراکز تولیدی باید تلاش کنند به بازارهای جدید صادراتی دست پیدا کرده و از فناوری ها و تجهیزات روز دنیا استفاده کنند.

لزوم حمایت از تشکل ‌های صنعتی آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت آذربایجان ‌شرقی نیز در ادامه این جلسه بر لزوم حمایت از تشکل ‌های صنعتی استان تاکید کرد و افزود: باید مشکلات انجمن ‌ها به صورت کارشناسی بررسی شده و رفع شوند.

جبارزاده

حسین نجاتی از فعالیت ۱۲ تشکل صنعتی در زیرمجموعه خانه صنعت و معدن استان خبر داد و گفت: انجمن ‌ها فعال تر و پویاتر شده اند و مشکلاتشان درحال رفع شدن است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه میزهای تخصصی صنعت در استان ایجاد می شود، ادامه داد: از طریق این میزهای تخصصی صنعت ارتباطات صنعتی استان با کشورهای خارجی مدیریت می شود.

نجاتی از ایجاد و فعالیت چهار میز تخصصی در خانه صنعت و معدن استان خبر داد و گفت: این میزها وظیفه مدیریت ارتباطات صنعتی را برعهده دارند، البته دو میز تخصصی دیگر نیز به زودی ایجاد می شود.

رئیس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت آذربایجان ‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات صنایع و برخی تشکل ها اشاره کرد و گفت: مشکلات تا حدودی رفع شده و نیاز است برای رفع دیگر مشکلات استاندار محترم آذربایجان شرقی دستورات مقتضی صادر کنند.

÷

صنعت و معدن مظلوم ‌ترین بخشی است که در تحریم ها آسیب زیادی دید

نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی دیگر سخنران این جلسه بود که با اشاره به وجود مشکلات زیاد در واحدهای صنعتی استان گفت: متاسفانه هر روز چند واحد صنعتی در استان تعطیل می شوند.

رضا پاشایی با انتقاد از برخی مدیران که حمایت لازم را از صنایع نمی کنند، افزود: برخی از مدیران پاسخگو نیستند و انتظار داریم بیش از پیش از صنایع و واحدهای تولیدی و صنعتی استان حمایت شود.

وی با تاکید بر اینکه صنعت و معدن مظلوم ‌ترین بخشی است که در تحریم ها آسیب زیادی دید، ادامه داد: مشکلات صنایع استان جمع آوری شده و به رئیس جمهوری ارسال شده است که وی نیز جواب نامه حوزه صنعت را به مسئولان مربوطه موکول کرده ‌اند.

پاشایی ابراز داشت: با این حال تعداد زیادی از مسئولان حوزه صنعت و معدن استان با وجود پی نوشت نامه رئیس جمهور جوابگویی مناسبی برای مشکلات ما در صنایع استان نداشته ‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :