فرماندار شهرستان تبریز گفت: تعطیلی مدارس چاره‌ی کار آلودگی هوا نیست و تصمیمی اجباری است برای ملاحظه‌ی سلامتی قشر حساس جامعه، ولی می‌بینیم همین تصمیم ناچاری انتظارات دیگری در سایر شهروندان ایجاد می‌کند و تعطیلی ادارات، دانشگاه‌ها و سایر مراکز اداری و آموزشی مطالبه‌ی اقشار دیگر جامعه می‌باشد.

به گزارش تبریزمن؛ رحیم شهرتی‌فر در دیدار نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی با بیان این مطلب افزود: بدنه‌ی دولتی به تنهایی نمی‌تواند برنامه های اجتماعی و فرهنگی را در جامعه اجرا کند و گروه‌های مردم نهاد وظیفه‌ی حساسی در خصوص فرهنگ‌سازی و انتقال پیام به قشرهای مختلف جامعه دارند.

رئیس شورای هماهنگی کمیته اضطرار و مدیریت بحران شهرستان تبریز بهترین راه کمک به کاهش آلودگی هوا را همراهی مردم در استفاده حداقلی از خودروهای شخصی و رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی دانست و خاطرنشان کرد تک تک شهروندان باید در این خصوص احساس مسئولیت کنند و میبینیم با رعایت نسبی این موارد آلودگی هوا نسبت به زمان مشابه دیروز کاهش داشته است.

فرماندار شهرستان تبریز در پایان ضمن دعوت از تشکل‌های مردم نهاد و انجمن های تاثیرگذار اجتماعی برای همراهی با دستگاه های اجرایی در راستای فرهنگ سازی، آمادگی ادارات شهرستان تبریز را در پذیرش پیشنهادات سازنده و راهکارهای علمی ارائه شده از سوی متخصصین امر اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :