شاگردان تونی الیویرا موفق شدند با ارائه یک بازی هوشیارانه و برنامه ریزی شده، از تک موقعیت های خود بهترین بهره را برده و سه امتیاز کامل را به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.

به گزارش تبریزمن، سرخپوشان فوتبال آذربایجان در دیدار امروز خود از سری رقابت های هفته نهم لیگ برتر موفق شدند با نتیجه دو بر صفر شاگردان مجید جلالی را با شکست راهی خانه خود کنند.

گل های تراکتورسازی در این دیدار را حمزه یونس و بختیار رحمانی به ثمر رساندند، دو بازیکنی که انتقادات زیادی به بازی هایشان وارد بود اما علی رغم وجود این فشار سنگین روی آن ها، توانستند با گلزنی در این دیدار کمی به آرامش برسند.

با این حال در همان نگاه اول می تواند متوجه شد که شاگردان تونی در این بازی ۴ موقعیت صد درصد گل را دقیقا به یک شکل و با یک حربه روی دروازه خودروسازان ایجاد کردند، در اولین صحنه این حمزه یونس بود که توپ ارسالی از سمت راست را کنترل کرده و با تعلل به آن ضربه زد اما با واکنش خوب دروازبان سایپا این توپ وارد دروازه نشد. با این حال در تلاش دوم، این سروش رفیعی بود که با استعداد ذاتی و هوش بالای خود، سانتر فوق العاده ای از کناره ی زمین به درون محوطه جریمه سایپایی ها فرستاد و حمزه نیز با سرعت بالاتری که نسبت به مدافعان پا به سن گذاشته سایپا داشت، توانست از چند قدمی، دروازه حریف را باز کند.

در نیمه دوم بازی هم اولین حمله جدی روی ارسال توپ از سمت راست و ضربه نه چندان دقیق سروش رفیعی ایجاد شد که با واکنش دروازبان سایپا توپ راهی کرنر گردید. بار دیگر، روی چهارمین حرکت مشابه باز هم روی توپ ارسالی خوب آگوستو سزار، حمزه در چند قدمی دروازه نتوانست به توپ ضربه وارد کند، اما پس از او این بختیار رحمانی بود که دروازه تقریبا خالی را باز کرد.

تونی

اینکه چهار موقعیت صددرصد گلزنی تراکتورسازان به یک روش ایجاد شده و دو گل تیم هم از همین طریق به ثمر رسیده باشد، نشان از آنالیز کامل شاگردان مجید جلالی از سوی کادرفنی تراکتور دارد. تونی و دستیارانش به خوبی متوجه سن بالا و در نتیجه سرعت پایین خط هافبک و دفاعی سایپا شده بودند و به همین دلیل با استفاده از سرعت جوان هایی چون سروش رفیعی، شاهین ثاقبی و آگوستو سزار با ارسال توپ از میانه های زمین حریف به محوطه جریمه و نفوذ سریع مهاجمان و هافبک های آزاد تیم قصد ایجاد موقعیت گلزنی داشتند و به خوبی به اهداف رسیدند.

تونی الیویرا بار دیگر نشان داد که از توانایی بالایی در نکات فنی و تاکتیکی فوتبال برخوردار است و تصور کنید اگر اکثر بازیکنان فصل پیش حفظ شده و روز به روز با یکدیگر اخت می شدند، تراکتورسازی در حال حاضر چه اَبَر تیمی برای خود شده و در فوتبال ایران و شاید آسیا آقایی می کرد……


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :