مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به کمک۱۶۰ میلیارد ریالی خیران در سه سال گذشته برای توسعه فضاهای آموزش و پرورش استان ، گفت: در سال جاری خیران استان ۷۵۰ میلیارد ریال در این زمینه متعهد شده اند .

به گزارش تبریزمن، جعفر پاشایی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر گفت: توسعه مشارکت ها از سیاست های راهبردی آموزش و پرورش استان بوده و در این زمینه تلاش می شود از ظرفیت عموم مردم استفاده شود.

وی افزود: توسعه مشارکت های همه جانبه مردمی در تصمیم گیری و تصمیم سازی در آموزش و پرورش استان زمینه دستیابی به اهداف و برنامه ها را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در بسیاری از شاخص ها، سرآمد در کشور است، یادآوری کرد: ارتقاء سطح کیفی و کمی مدارس دولتی نیز از رویکردهای مهم آموزش و پرورش استان بوده و این مهم نیز با توسعه مشارکت های مردمی امکان پذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ مشارکت پذیری دانش آموزان از ۱۰۷ هزار نفر به ۱۳۷ هزار نفر افزایش یافت، اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند توسعه تفکر مشارکت پذیری و مشارکت جویی است.

پاشایی، توسعه عدالت آموزشی را از اهداف کلان آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: استفاده از امکانات موجود و بهره گیری از ظرفیت خیران مدرسه ساز و مدرسه یار می تواند باعث توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه تراکم دانش آموزان در کلاس های درسی از جمله مشکلات حوزه آموزشی در شهرستان عجب شیر است، یادآوری کرد: کاهش تراکم دانش آموزی در مدارس این شهرستان در دستور کار این اداره کل است.

پاشایی، با بیان اینکه عجب شیر دارای ظرفیت جذب خیران مدرسه ساز و مدرسه یار است، افزود: مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان در این راستا اقدام های خوبی انجام داده و اداره کل نیز اعتبارهای دولتی در این راستا اختصاص می دهد.

در شهرستان عجب شیر، یک هزار و ۵۹ معلم در ۱۱۵ مدرسه، وظیفه تعلیم و تربیت بیش از ۱۱ هزار و ۴۰۹ دانش آموز را بر عهده دارند.

این شهرستان با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت درفاصله ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :