به گزارش تبریزمن، در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال، دو تیم تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی دو بر یک تیم تراکتورسازی به پایان رسید.

بازی بین دو تیم از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه یادگار امام (ره)، آغاز شد و در دقیقه ۱۲ مسابقه، تراکتورسازی توانست حمله خطرناکی به سمت دروازه سپاهان انجام دهد که آگوستو سزار در موقعیتی تک به تک، نتوانست دروازه رحمان احمدی را باز کند. در ادامه، این توپ روی حمله سریع بازیکنان سپاهان، به محوطه جریمه تراکتور رسید و رسول نویدکیا در شلوغی محوطه جریمه صاحب توپ شد و توانست در عین ناباوری همگان، دروازه اخباری را باز کند.

الویس نانگ که نیم فصل نخست را برای نفت تهران بازی کرد از جمله خریدهای گران قیمت تراکتورسازی در نقل و انتقالات زمستانی بود که با سرو صدای زیاد به جمع شاگردان امیر قلعه نویی پیوست تا مشکلات گلزنی تبریزی ها را حل کند.

الویس نانگ اما در چند هفته گذشته نتوانسته بود انتظارات را در تیم تبریزی برآورده کند تا جایی که گل نزدن های این مهاجم انتقادات فراوانی را برای مهاجم کامرونی و کادر فنی تراکتور به ارمغان آورد اما سرانجام طلسم گلزنی های او در بازی با سپاهان شکسته شد تا نانگ بازی تیمش را به تساوی بکشد.

نکته جالب این که پای آلویس نانگ بعد از ۶ هفته و بیش از ۵۰۳ دقیقه به گلزنی باز شد چون آخرین بار مهاجم کامرونی در هفته پانزدهم و در دقیقه ۶۵ بازی نفت با سایپا موفق به گلزنی شده بود که با احتساب ۲۸ دقیقه اول بازی با سپاهان این بازیکن گران قیمت ۵۰۳ دقیقه در حسرت گلزنی می سوخت.

بازی‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر دو نکته جالب و مهیج در خود دارد، اول رویارویی شریفی و سپاهانی‌ها و بعد طلسم شکنی این بازیکن برای سرخ پوشان تبریزی است، مهاجم سپاهانی‌ها که تا پایان بازی‌های دور رفت در این تیم حضور داشت و ۴ بار هم برای آن‌ها گلزنی کرد به‌یک‌باره سرباز شد و خود را به عنوان  یکی از مهم‌ترین مهره‌های بازار نقل و انتقالات در سال‌های اخیر مطرح کرد.

شریفی که در ابتدا قرارداد خود را با تراکتورسازان امضا کرده بود، ناگهان امریه خدمت سربازی‌اش را برای حضور در بین انزلی چی ها دریافت کرد اما با اصرار تبریزی‌ها و رایزنی آن‌ها، درنهایت لباس تراکتورسازی را به تن کرد، انتقالی که حرف‌وحدیث‌های بسیاری در پی داشت و هر دو تیم به این بازیکن به چشم فرشته نجاتی می‌نگریستند که می‌تواند با حضور خود تمام مشکلات گلزنی را مرتفع کند.

امیر قلعه‌نویی که پس از نشستن روی نیمکت این تیم تبریزی عنوان کرده بود باید فکری به حال خط حمله این تیم کند و با جذب دو سه مهره خوب، نقیصه گل زنی را برطرف کند، حالا شریفی را به‌عنوان شاه‌ماهی نقل و انتقالات زمستانی در تور خود می‌دید و از اولین دیداری که وی می‌توانست برای این تیم بازی کند این مهاجم را در ترکیب اصلی قرارداد.

اما مهدی شریفی که با امید فراوان لباس این تیم را به تن کرده بود پس از انجام سه بازی هنوز نتوانسته مثمرثمر واقع شود، شریفی اولین بار در شهر قدس و در بازی مقابل راه‌آهن برای تیم امیر قلعه‌نویی به میدان رفت و ۹۰ دقیقه را در میدان حاضر بود، در دیدار دوم، وی در توفان تبریز تلاش خود را به کاربست اما در حضور  ۷۷ دقیقه‌ای خود در زمین، نتوانست کاری از پیش ببرد و بازی سوم برابر استقلال خوزستان در اهواز و ۹۰ دقیقه حضور در زمین نیز نتوانست برای شریفی خوش‌یمن باشد و درنهایت پس از سه بازی برای تبریزی‌ها،  شریفی هنوز نتوانسته کاری بیشتر از ببرد و هواداران تراکتور هنوز شادی گل او را در این تیم ندیده اند.

حالا در بازی هفته بیست و یکم، بعد از مهاجم کامرونی، پای مهدی شریفی دیگر مهاجم جدید تراکتورسازی هم در بازی امروز مقابل سپاهان به گل باز شد و وی توانست گل پیروزی بخش تیمش را در دقیقه ۹۰ به ثمر برساند.

فرزاد حاتمی دیگر بازیکنی بود که امیر قلعه به عنوان یار ذخیره به میدان فرستاد. فرزاد حاتمی بعد از اینکه در نیم‌فصل اول ۱۲ بازی برای ملوان انجام داد و یک گل زد همان ابتدای نقل و انتقالات زمستانی با نظر مثبت امیر قلعه‌نویی به تراکتورسازی پیوست. او هفته شانزدهم مقابل نفت موفق به گلزنی نشد و در دیدار بعد با گسترش فولاد با وجود اینکه چندین توپ به سمت دروازه گسترش فولاد زد اما مجددا نتوانست گلزنی کند.

او که به عنوان امید گلزنی تراکتور قلعه‌نویی به حساب می‌آید در حالی از ابتدا برابر راه‌آهن قرار گرفت که این بار با زوج جدیدش مهدی شریفی در خط حمله به کار گرفته شده بود. حاتمی بر خلاف دو بازی اخیر تراکتورسازی که به طور کامل در زمین بود برابر راه‌آهن ۶۸ دقیقه بازی کرد که در این مدت تنها در دقیقه ۴۴ یک شوت به طرف دروازه محسن فروزان داشت و آن هم در میانه راه به مدافعان راه‌آهن برخورد کرد.

فرزاد حاتمی که نیمه دوم دیدار روز جمعه تیمش برابر راه‌آهن مصدوم شد و از دقیقه ۶۸ جای خود را به سینا عشوری داد بعد از معاینات پزشکی مشخص شد همسترینگ کشیدگی شدیدی پیدا کرده و نمی‌تواند تراکتورسازی را در دو هفته آینده همراهی کند.

وی بعد از سپری کردن دوران مصدومیت به تمرینات گروهی بازگشت و امروز نیز در نیمه دوم با نظر کادر فنی روانه میدان شد. حاتمی با حضور در محوطه جریمه طلایی پوشان توانست پاس گل دوم سرخ پوشان در بازی امروز را به ثمر برساند.

تراکتورساز یکشنبه ۱۶ اسفندماه در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی میهمان پرسپولیس است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :