استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به تلاش‌های انجام‌ شده دانشگاه سهند تبریز به‌عنوان مسئول پروژه برداشت از میدان‌ها نفتی تعیین‌ شده و همچنین به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر در حوزه نفت و گاز شناخته‌ شده است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری هم‌زمان از طرح‌ها و پروژه‌های شرکت گاز استان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در تبریز برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهار داشت: هر ساله در دهه فجر و هفته دولت تعداد کثیری از پروژه‌ها تقدیم مردم می‌شود علی‌الخصوص در حوزه گازرسانی که قابل‌تقدیر و قدردانی است.

وی، با اشاره به تصویب منطقه ویژه فناوری در تبریز، بیان کرد: هر چند در استان آذربایجان‌شرقی نفت و گاز نداریم، اما منطقه ویژه فناوری یکی از کانون‌های نفت و گاز است.

جبارزاده با بیان اینکه ۳۴۰ هیئت‌ علمی و ۲۲ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در استان داریم، بیان کرد: با توجه به این مسئله پیشنهاد می‌کنیم اساتید دانشگاه و تلاشگران بخش خصوصی در استفاده حداکثری از امکانات منطقه ویژه نسبت به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: توجه دولت به بحث فناوری شاید در هیچ دوره‌ای نبوده، بر همین اساس باید از این فرصت طلایی  که در دولت تدبیر و امید ایجادشده استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به تلاش‌های انجام‌ شده دانشگاه سهند تبریز به‌عنوان مسئول پروژه برداشت از میدان‌ها نفتی تعیین‌ شده و همچنین به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر در حوزه نفت و گاز شناخته‌ شده است.

جبارزاده تأکید کرد: انتظار است شرکت‌های دانش‌بنیان تأسیس‌شده و سفارش‌ها را از شرکت گاز دریافت کنند، که در این صورت استقبال خوب از فعالیت خواهد شد.

وی بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در کنار توسعه صنعت گاز خودکفایی تجهیزات و جلوگیری از واردات فناوری نفت و گاز فعالیت و کمک کنند.

استاندار آذربایجان شرقی، بیان کرد: تا پایان سال ۹۶ اکثریت قریب به‌اتفاق روستاهای بالای ۲۰ خانوار طبق قول وزیر نفت از نعمت گاز بهره‌مند خواهد شد و ما نیز در این خصوص تلاش خواهیم کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :