شهردار تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، از ارایه بسته‌های مشوق گردشگری از سوی شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، صادقی نجفی در جمع خبرنگاران افزود: توسعه گردشگری، یک موضوع مولد بوده و منابع ارزنده اقتصاد شهر است. این حوزه مهم موجب تقویت اقتصاد شهر شده و سایر حوزه‌ها و مباحث شهری را نیز بهبود خواهد بخشید.

وی با اشاره به جهت‌گیری برنامه‌های شهرداری متذکر شد: تعیین مشوق‌های لازم برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری مد نظر شهرداری است و در این راستا، کلیه ساخت‌ و سازها، به شرطی که در خدمت اهداف توسعه گردشگری تا سال ۲۰۱۸ باشند، معاف از هزینه‌های پروانه و عوارض خواهند بود. با هماهنگی‌های صورت گرفته، تغییر کاربری به مراکز اقامتی، در صورتی که تا موعد ۲۰۱۸ به نتیجه لازم برسد، رایگان خواهد بود.

شهردار تبریز، نگاه جزیره‌ای دستگاه‌های اجرایی را آفت پیگیری اهداف گردشگری ۲۰۱۸ خواند و افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری، اگرچه اتفاق مبارکی است، اما هنوز گام اول محسوب می‌شود؛ آن‌چه مهم است، بهره‌گیری مناسب از این فرصت ایده‌آل است. این انتخاب، محصول همراهی و همدلی شهرداری و عموم دستگاه‌های مختلف اجرایی است و تحقق اهداف آن نیز، طبیعتاً این امر، نیازمند همت مشترک بین کلیه دستگاه‌های اجرایی، شهری و استانی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :