شهردار تبریز، با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال۲۰۱۸، از ارایه بسته‌های مشوق گردشگری از سوی شهرداری تبریز خبر داد و گفت: در دو سال باقی‌مانده تا این موعد، باید عمده برنامه‌ها در خدمت تقویت زیرساخت‌های گردشگری باشد.

شهردار تبریز افزود: توسعه گردشگری، یک موضوع مولد بوده و منابع ارزنده اقتصاد شهر است، این حوزه مهم موجب تقویت اقتصاد شهر شده و سایر حوزه‌ها و مباحث شهری را نیز بهبود خواهد بخشید.

وی با اشاره به جهت‌گیری برنامه‌های شهرداری متذکر شد: به همین منظور تعیین مشوق‌های لازم برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری مد نظر شهرداری است، در این راستا، کلیه ساخت‌و سازها، به شرطی که  تا سال ۲۰۱۸ در خدمت اهداف توسعه گردشگریباشند، معاف از هزینه‌های پروانه و عوارض خواهند بود.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته، تغییر کاربری به مراکز اقامتی، در صورتی که تا موعد ۲۰۱۸ به نتیجه لازم برسد، رایگان خواهد بود.

شهردار تبریز نگاه جزیریه‌ای دستگاه‌های اجرایی را آفت پیگیری اهداف گردشگری ۲۰۱۸ خواند و افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری، اگرچه اتفاق بسیار مبارکی است، اما هنوز گام اول محسوب می‌شود؛ آن‌چه مهم است، بهره‌گیری مناسب از این فرصت ایده‌آل است.

دکتر نجفی متذکر شد: این انتخاب، محصول همراهی و همدلی شهرداری و عموم دستگاه‌های مختلف اجرایی است و تحقق اهداف آن نیز طبیعتاً نیازمند همت مشترک بین کلیه دستگاه‌های اجرایی، شهری و استانی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :