مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر گردشگری جهان اسلام در ۲۰۱۸ میلادی گفت: تغییر و اصلاح الگوی رفتاری یکی از ضروریات تحقق اهداف این انتخاب است.

به گزارش تبریزمن،  حسن آذرنیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برخی الگوهای رفتاری و آسیب های اجتماعی در جامعه مشاهده می شود که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

وی با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره تابستانی تبریز از ۲۳ تیر تا یکم مهر ماه امسال ادامه داد: در این جشنواره با برقراری ارتباط چهره به چهره و با زبان هنر سعی در معرفی الگوهای رفتاری در جامعه هستیم.

آذرنیا گفت: اعتلای حقوق شهروندی و آگاهسازی در حوزه های مختلف اجتماعی از جمله آموزش های مورد نیاز در خصوص مزایا و معایب فضای مجازی و جلوگیری از کلاهبرداری های اینترنتی از جمله اهداف برگزاری جشنواره هاست.

وی اظهار کرد: در این جشنواره ها با استفاده از نظرات کارشناسان انتظامی و آتش نشانی و دیگر نهادها با زبان هنر در قالب موسیقی و نمایش سعی در آگاه سازی مردم داریم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری تبریز تاکید کرد: ۲۰۱۸ فرصتی است که اگر کم کاری و سهل انگاری از سوی مسئولان و شهروندان صورت گیرد این فرصت به یک تهدید تبدیل خواهد شد.

وی بر لزوم تقویت فرهنگ استقبال خوب و در خور گردشگران در شهر اولین ها تاکید کرد و گفت: تعامل بین مسئولان فرهنگی و خبرنگاران نقش بسزایی در آماده سازی شهر و شهروندان برای ۲۰۱۸ دارد.

همچنین در این نشست کتاب ‘کبوتران حرم’ به قلم ‘محمد رنجی تبریزی’ که یادنامه شهدای مدافع حرم آذربایجان شرقی است، رونمایی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :