رئیس فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: خواباندن فنر خودرو و دودی کردن شیشه‌ی اتومبیل تخلف است و به ترتیب ۳۰ و ۵۰ هزار تومان جریمه دارد.

به گزارش تبریزمن، سروان «ابوالفضل  خانجانی»  در مورد نحوه‌ی برخورد قانون پلیس با تغییر وضعیت خودها، اظهار کرد: هرگونه تغییر در ظاهر چه داخل و چه بیرون خودرو ممنوع بوده و با مشاهده پلیس اعمال قانون می‌شود.

وی بابیان اینکه طبق ماده ۲۰۷ جرائم راهنمایی و رانندگی نصب هرگونه اعلائم، نقش، آگهی، عبارت و ترمیم نقوش روی شیشه یا بدنه درونی و بیرونی خودروها ممنوع است، افزود: ماده ۸ آیین‌نامه پلیس راهور هرگونه تبلیغ چه داخل و بیرون خودرو را هم ممنوع کرده و شرکت‌ها برای تبلیغ باید از پلیس راهور مجوز دریافت کنند.

خانجانی ادامه داد: برابر جدول ۲۰۶۹ جرائم رانندگی مأموران پلیس راهور مجاز هستند برابر قانونی با این کد، خودروها را ۳۰ هزار تومان جریمه کنند.

رئیس فرهنگ ترافیک پلیس راهور با اشاره به اینکه تغییر در سیستم خودرو ازجمله خواباندن فنر، نصب اگزوز ماشین سنگین و بوق‌های نامتعارف به خصوص بوق بنزی که موجب بر هم خوردن استاندارد خودرو ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌شود ممنوع است، تصریح کرد: با این‌گونه خودروها برابر بند ۹۴ ماده یک و ماده ۵۳ جرائم رانندگی پلیس آنان را اعمال قانون می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه دودی کردن شیشه خودروها به نحوی که سرنشینان خودرو معلوم نباشند تخلف و ممنوع است، خاطرنشان کرد: این تخلف برابر جدول ۲۱۱۴ تخلفات رانندگی ۵۰ هزار توان جریمه دارد.

خانجانی بابیان اینکه هرگونه بوق غیرضروری ممنوع و جریمه دارد، تصریح کرد: بوق زدن در رانندگی ابزاری برای اخطار، اعلام و هشدار به دیگران و عابران پیاده است که در موقع اضطرار باید مورداستفاده قرار گیرد و بوق زدن در شرایط غیرضروری همچون مسیرهای پرترافیک، بیمارستان‌ها و مناطق مسکونی کاری غیراخلاقی و خلاف رفتار شهروندی است.

وی اضافه کرد: پلیس در این‌گونه رفتار نامتعارف از سوی رانندگان طبق جدول جرائم رانندگی مجاز است راننده متخلف را ۳۰ هزار تومان جریمه کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :