به گزارش تبریزمن، تفاهم نامه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک میان استان های گلستان و آذربایجان شرقی امضا شد.

حسن صادقلو استاندار گلستان در نشست امضای این تفاهم نامه که با حضور اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی در تهران برگزار شد گفت: با امضای این تفاهم نامه می توانیم از ظرفیت های تجربی، علمی و فنی هر استان استفاده کنیم و مساعدت های لازم را به یکدیگر برسانیم.

وی با بیان اینکه هر ساله از استان گلستان ۱۸ میلیون سفر به مشهد انجام می شود خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری های لازم باید در این خصوص نیز انجام شود.

به گفته وی مهمترین هدف از این سرمایه گذاری اشتغال برای جوانان است.

اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به برد برد بودن این تفاهم نامه خاطر نشان کرد: تعمیر و نگهداری وسایل حمل و نقل عمومی هزینه بسیار زیادی را به استان ها تحمیل می کند که می توانیم با همکاری و سرمایه گذاری به آن رسیدگی کنیم.

این تفاهم نامه در هفت بند اصلی تنظیم شده است تا از ظرفیت های همکاری مشترک در زمینه صنعتی، کشاورزی و بازرگانی هر استان استفاده شود.

برگزاری جلسات مشترک توسط اتاق های بازرگانی و صنایع، موافقت طرفین بر حمایت از سرمایه گذاران، استقبال استانداری گلستان از شرکت آکیا دویچ و راه اندازی خط تولید، آمادگی سازمان همیاری های گلستان بر تامین خودروهای خدمات شهری و آمادگی شرکت پسماند انرژی آذر برای سرمایه گذاری در استان گلستان از بند های این تفاهم نامه است.

همچنین از دیگر بندهای این تفاهم نامه همکاری شرکت استانجین تولید کننده ادوات کشاورزی ، حمایت از شرکت های صنعتی و تولیدی آذربایجان برای صادرات به کشورهای آسیای میانه و روسیه، توافق طرفین به ایجاد تسهیلات برای گسترش همکاری های بخش خصوصی، برگزاری جلسات برای کمک به رفع مشکلات است.

در بند آخر این تفاهم نامه آمده است که طرفین توافق کردند تا در راستای نظارت بر حسن اجرای این یادداشت تفاهم نمایندگانی را معرفی کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :