معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان، تفاوت در گفتار و عمل دولتی‌ها را مهم‌ترین معضل در توسعه فعالیت بخش خصوصی دانست.

به گزارش تبریزمن، امیررضا خادم که برای بررسی شرایط، برگزاری جلسه و بازدید از اماکن و طرح‌های ورزش استان آذربایجان‌شرقی به تبریز سفر کرده، در حاشیه بازدید از ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، هدف از این سفر را ارزیابی وضعیت ورزش استان برای ترسیم چشم‌انداز  عنوان کرد.

وی با اشاره به تغییر صورت گرفته در مدیریت کلان ورزش آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: بررسی فرم‌های ارزیابی وضعیت بخش‌های مختلف ورزش استان پیش از این ارسال شده و بازدید از مجموعه‌های ورزشی در دستور این سفر قرار دارد.

خادم با بیان اینکه ورزش آذربایجان‌شرقی در سال‌های گذشته از شرایط قابل قبولی برخوردار بوده است، افزود: تغییر انجام شده در مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان برای تثبیت دستاوردهای گذشته و پیشرفت و تحرک بیشتر است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان در بازدید از ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد تبریز، فعالیت این مجموعه را در کشور کم‌نظیر دانست و تصریح کرد: فعالیت در حوزه باشگاه‌داری و کمک به توسعه زیرساخت‌های ورزشی امری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و باید به دست اندرکاران آن خدا قوت گفت.

خادم، میزبانی ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد در رقابت‌های لیگ برتر و همچنین مسابقات فوتبال نوجوانان آسیا را نشان از ظرفیت‌های ارزشمند این مجموعه قلمداد کرد و ابراز داشت: فعالیت این مجموعه در شرایط پرمخاطره، گامی بلند در عرصه فعالیت بخش خصوصی کشور به شمار می‌رود و به واقع باری سنگین را از دوش دولت برداشته و از این رو، باید قدردان و حامی سرمایه‌گذاران این مجموعه بود.

محدودیت‌های ایجاد شده برای بخش خصوصی توسط دولتی‌ها

وی با تاکید بر شرایط دشوار پیش روی بخش خصوصی در کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌ها و موانعی که متاسفانه ما دولتی‌ها ایجاد کرده‌ایم، ثبات رویه و پیشرفت مجموعه‌ای مانند گسترش فولاد تبریز، کم نظیر است.

خادم کمک به قوام و دوام بیش از پیش این قبیل مجموعه‌ها را وظیفه ملی عنوان کرد و افزود: با توجه به مشاهدات و ارزیابی از ساختار موجود، بیشترین نگرانی ما ادامه این مسیر است و امیدوارم نوع حمایت‌ها و صبر و تحمل و البته برنامه مدیران به نحوی باشد که ضمن تثبیت موقعیت، شاهد توسعه فعالیت‌های بخش باشیم.

وی در خصوص برنامه دولت برای کمک به رفع این نگرانی‌ها و تسهیل فعالیت بخش خصوصی، گفت: رویکرد کلی دولت، با در نظر داشتن اظهارات رئیس جمهور محترم و اعضای هیئت دولت، بهبود شرایط برای گسترش فعالیت‌های بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف اجرایی کشور است به نظر می‌رسد که با برطرف شدن بحث تحریم‌ها و رفع مشکلات اقتصادی سال‌های گذشته، وضعیت مناسب‌تری در این زمینه فراهم شود.

نگاه جدی‌تر به توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی از سوی دولت

خادم ایجاد فرهنگ فعالیت بخش خصوصی و واگذاری امور مردم به مردم را مهم‌ترین برنامه دولت در این موضوع عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده، باید نگاه جدی‌تری به توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی از سوی دولت صورت پذیرد و تصورات پیرامونی و بازدارنده اصلاح شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه افزود: دولت طی سه سال گذشته تاوان وضعیت ایجاد شده را داده ولی با این حال، ملزم به تصحیح اشتباهات و حرکت در مسیر قانون هستیم.

قهرمان سابق ورزش کشور در عرصه بین‌المللی، تفاوت دیدگاه و رفتارها با اظهارات را یکی از معضلات مهم در این موضوع عنوان داشت و ادامه داد: متاسفانه طی دوره‌های گذشته با وجود صحبت‌های مطرح شده در رابطه با حمایت از بخش خصوصی، برخی‌ها در دولت بخش خصوصی را رقیب خود می‌بینند و موجب بروز ناهنجاری می‌شوند.

معاون وزیر ورزش و جوانان تغییر دیدگاه و حرکت گام به گام برای اصلاح وضعیت موجود و حذف نگاه تبعیض‌آمیز و غرض‌آلود را تنها راهکار پیش روی دولت عنوان کرد و یادآور شد: قبل از پدید آمدن بحران و مجاب شدن به انجام برخی اقدامات انتحاری، باید با برنامه‌ منطقی و مثبت، جایگاه بخش خصوصی را ارج نهاده و حمایت همه جانبه‌ای از سرمایه‌گذاری این بخش صورت پذیرد.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :