به گزارش تبریزمن، تیم فوتبال تراکتورسازی از هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور میهمان همشهری خود گسترش فولاد تبریز خواهد بود که این بازی برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

تیم تراکتورسازی در حالی میهمان گسترش فولاد است که بیشتر بازیکنان گسترش را بازیکنان سابق و کهنه کار تراکتور تشکیل می دهند و همه نگاه ها به این بازیکنان است. شاید این بازی به نوعی فرصت انتقام را برای برخی بازیکنان ناراضی گسترشی ها از تیم سابق خود فراهم نماید!

 

[ تراکتورسازی؛ در آرزوی کسب اولین سه امتیاز فصل ]

 تراکتورسازی امسال با جذب بازیکنان سرباز و چند بازیکن خارجی خوب از تیم های مدعی لیگ به شمار می‌رود ولی نگرانی اصلی این است که بازیکنان تیم چه زمانی به هماهنگی کامل خواهند رسید. این موضوع در روز های اخیر و در کنفرانس خبری بازی با نفت از طرف کادرفنی باشگاه نیز اعلام شد که تراکتور برای تبدیل شدن به چهره ی یک مدعی، به زمان نیاز دارد.

در هفته اول رقابت ها، تراکتورسازی در حالی میزبان تیم نفت تهران بود که این رقابت تحت تاثیر بازی آخر این دو تیم و قضایای رخ‌داده در آن دیدار بود. ولی در کنار همه این اتفاقات و حواشی بازی فینال گونه لیگ سال قبل هر دو تیم با فراموش کردن خاطرات روز سیاه فوتبال کشور رقابت‌های لیگ امسال را آغاز کردند.

IMG_6690

 تراکتورسازی در این دیدار با ترکیب محمدرضا اخباری، محمد ایران پوریان، خالد شفیعی، کارلوس الکساندر، سینا عشوری، فرید بهزادی کریمی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، آگوستو سزار، سعید آقایی و مهرداد بایرامی به میدان رفت که از بین این بازیکنان فقط ۵ بازیکن از سال گذشته در ترکیب قرار داشتند و بقیه بازیکنان اولین بازی خود را با پیراهن تراکتورسازی تجربه می‌کردند.

در این دیدار تراکتورسازی بازی چندان خوبی را به نمایش نگذاشت که یکی از دلایل  این مسئله هماهنگ نبودن بازیکنان بود. البته تراکتورسازی مقابل تیم خوب و قدرتمند نفت تهران که امسال هم با خریدهای خوب از مدعیان به‌حساب می‌آید عملکرد چندان بدی نداشت و نباید از توانایی‌های تیم حریف هم به این راحتی گذر کرد. با این حال هر دو تیم در اولین بازی خود که از حساسیت بالایی هم برای هر دو طرف برخوردار بود دیداری آرام و محتاطانه‌ ای  را نمایش دادند تا در پایان نیز سهم هر یک، تنها یک امتیاز باشد.

سرخپوشان آذربایجان اما روز جمعه در دومین دیدار خود از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه یادگار امام میهمان تیم گسترش فولاد تبریز خواهند بود و دربی تبریز را تجربه خواهند کرد.

در این دیدار دست سرمربی تیم اندکی نسبت به بازی قبل بازتر خواهد بود و بازیکنانی همچون سامان نریمان جهان و شجاع خلیل زاده که در دیدار قبلی به دلیل مصدومیت در ترکیب حضور نداشتند را در اختیار خواهد داشت که حضور همین دو بازیکن تاثیر گذار خواهد توانست کمک بزرگی برای تراکتورسازی مقابل گسترش فولاد باشد .

 [ گسترش فولاد تبریز؛ سالمندان تراکتورسازی به دنبال اثبات خود ]

 تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز که امسال با جذب بازیکنان موردنیاز کمالوند نسبت به فصل قبلی از شرایط خوبی برخوردار است، در بازی اول خود میهمان سایپاهایی  بود که نمایش خوبی داشت و نشان داد از هفته اول  تیم سرسختی برای حریفان خود به‌ حساب می‌آید و امسال می‌تواند در کنار تراکتورسازی نماینده شایسته‌ ای برای فوتبال آذربایجان باشد.

تیم دوم شهر تبریز در رقابت های لیگ برتر در اولین دیدار خود مقابل سایپا با ترکیب داوود نوشی صوفیانی، امید نظامی پور، داسیلوا، مهدی کیانی، ایوب کلانتری، مرتضی اسدی، محمدابراهیمی، محمد نصرتی، داریوش شجاعیان، مصطفی اکرامی و سعید دقیقی پا به میدان مسابقه گذاشته بود. بیشتر بازیکنان این تیم درگذشته با  تراکتور و زیر نظر کمالوند کارکرده بودند و در بازی روز جمعه تمام نگاه‌ ها به این بازیکنان خواهد بود.  می توان گفت به‌ نوعی دو تیم تراکتوری مقابل هم‌بازی خواهند کرد و فقط تفاوت اسمی دارند.

گسترش

اگر به ترکیب بالا دقت کنیم  ۷بازیکن گسترش فولاد سابقه بازی در تراکتور رادارند و روزهای خوبی را با این تیم سپری کرده‌اند که روز جمعه شاید از یک نظر بهترین بازی خود را داشته باشند و ازلحاظ دیگر تقابل با تیم قبلی خود برای آن‌ها سخت و دشوار باشد.

 گسترش فولاد تبریز که از بهترین باشگاه‌های کشور است امسال تیم خود را بهتر از سال قبل بسته و احتمالا نیم‌نگاهی هم به کسب سهمیه آسیایی خواهند داشت.

 این تیم در حالی در ورزشگاه یادگار امام به مصاف تراکتور خواهد رفت که میزبان بازی است و باید در ورزشگاه اختصاصی خود این مسابقه را برگزار می کرد ولی بر اساس مخالفت شورای تأمین و کم بودن ظرفیت این ورزشگاه این بازی در ورزشگاه ۷۰  هزارنفری یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد.

w2_gostaresh_tractor


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :