به گزارش تبریزمن،شهردار تبریز با صدور پیامی، تقارن سالروز ولادت مسعود حضرت ولی‌عصر(عج) با سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و قیام تاریخی ۱۵ خرداد را ترجمان دقیقی از همراستایی مشی انقلاب‌اسلامی با انگیزه‌های مترقی مهدویت توصیف کرد.

در پیام دکتر صادق نجفی آمده است: ۲۵ سال از عروج ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی ( ره) مصلح کبیر قرن و طلایه‌دار اسلام ناب محمدی(ص) می‌گذرد. بزرگ مردی که یادش غرور، خودباوری و امید را در دل ملل ستمدیده جهان زنده می‌کند.

دکتر نجفی در ادامه با اشاره به مشی حق‌طلبی ملت‌های آزاده خاطرنشان کرده است: تاثیر امواج خروشان انقلاب رهایی‌بخش و اسلامی امام راحل، اکنون مرزهای بیکران انقلاب اسلامی را درنوردیده است. امروز، ملل آزاده با الگو قرار دادن روح آزادی‌خواه آن پیر فرزانه، زنجیرهای سلطه جهانخواران را گسسته و به سوی آزادی، هویت و استقلال می‌شتابد.

شهردار تبریز با اشاره به تقارن سالروز ولادت مسعود حضرت ولی‌عصر(عج) با سالگرد رحلت امام خمینی (ه) بنیانگذار جمهوری اسلامی و قیام تاریخی ۱۵ خرداد آورده است: این تقارن بامسمی و ارزشمند، ترجمان دقیقی از همراستایی مشی انقلاب‌اسلامی با انگیزه‌های مترقی مهدویت بوده و بی‌شک از وجوه اشتراک و قرابت‌های سیاسی و فکری راه و اندیشه امام و مکتب انتظار،  حکایت دارد.

وی در ادامه با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ خاطرنشان کرده است: یوم الله ۱۵ خرداد ۴۲ یادآور روزی است که یکی از حرکت‌های ماندگار مردمی در دفاع از «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» شکل گرفت. روزی که به عنوان مبدا نهضت امام(ره) و تجلی پیوند ناگسستنی توده‌های عظیم این دیار با ارزش های دینی و انقلابی، تا همیشه تاریخ در تقویم‌ ذهن و ضمیر ایران اسلامی، خواهد درخشید.

دکتر نجفی تاکید کرده است: امروز، انقلاب اسلامی ایران، با رهبری مدبرانه مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، راه آن پیر فرزانه را با صلابت هرچه تمام می‌پیماید.

شهردار تبریز در پایان با گرامیداشت فرارسیدن بیست و ششمین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران متذکر شده است: ایمان داریم که عاشقان امام خمینی (قدس‌السره‌الشریف) ۱۴ خرداد با حضوری شکوهمند و تاریخی در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال آن امام راحل، باردیگر وحدت کلمه، یکپارچگی وانسجام خود را در حفظ آرمان ها و ارزش های ماندگار امام خمینی (ره) به جهانیان نشان خواهند داد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :