به گزارش تبریزمن، فرماندهان قرارگاه لشکر عملیاتی ۲۱ حمزه سیدالشهداء آذربایجان و سپاه عاشورا با تاکید بر جایگاه والای آزادگان در دوران دفاع مقدس و پس از آن، اظهار کردند: این جایگاه رفیع و تقدس آنها ناشی از روحیه معنوی و اسلامی بوده است.

امیر سرتیپ دوم نادر نجفی و سردار سرتیپ دوم غلام عسکر کریمیان روز یکشنبه در آستانه ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در نشست خبری حاضر شده و به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.
فرمانده قرارگاه لشکر عملیاتی ۲۱ حمزه سیدالشهدای آذربایجان با اشاره به جانفشانی ها و ایثارگری های آزادگان در طول دوران دفاع مقدس، گفت: این رزمندگان سلحشور جبهه های حق علیه باطل بدون تردید جزو اسناد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر تجاوز بیگانگان هستند.
امیر نجفی افزود: آزادگان با اعتماد و اعتقادات قلبی و درونی دینی خود وارد دفاع مقدس شده و بر اثر واقعیات جنگی به اسارت دشمن در آمدند اما در طول دوران اسارت نیز دست از مبارزه با رژیم بعث عراق نکشیدند و با تحمل سخت ترین شرایط و انواع و اقسام شکنجه ها ، پیروزمندانه به میهن اسلامی بازگشتند.
وی از آزادگان به عنوان نعمات الهی برای جمهوری اسلامی یاد کرد که باید نهادهای مختلف فرهنگی، نظامی و اجتماعی از تجربیات و ظرفیت های بسیار وسیع آنها برای تقویت ابعاد معنوی جامعه و انتقال دستاوردهای دوران دفاع مقدس به نسل های جوان بهره برداری کنند.
امیر نجفی ، مرگ را حق و سرنوشت طبیعی بشر عنوان و اظهار کرد: آنچه که به این سرنوشت محتوم بشر معنویت و تقدس می بخشد ، اعتقادات درونی است تا زندگی معمولی به یک زندگی با روح تبدیل شود.
وی ، با اشاره به ایثارگری های ارتشیان در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: از همان جرقه های اول تجاوز رژیم بعث عراق به خاک ایران، ارتش با تمام قوا و امکانات خود به مقابله با متجاوزان پرداخت و در این راه ۴۸ هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
فرمانده قرارگاه لشکر عملیاتی ۲۱ حمزه سیدالشهدای آذربایجان ، تعداد شهدای این لشکر در دوران دفاع مقدس را شش هزار و ۸۴۰ نفر اعلام کرد که از جوانان غیور سرتاسر کشور را شامل می شود.
امیر نجفی، مجموع آزادگان ارتشی اعم از کادر و وظیفه آذربایجان شرقی که در یگان های مختلف این نیرو در سراسر کشور خدکت می کردند را پنج هزار و ۵۲۷ نفر اعلام کرد و افزود: آمار سرزمینی آزادگان آذربایجان شرقی یکهزار و ۹۰۵ نفر است که از این رقم یکهزار و ۵۳ نفر مربوط به تبریز می باشند.
وی، با تجلیل از مقام شامخ آزادگان ، صبر و تحمل اعضای خانواده آنها در طول مدت اسارت را نمونه ای ماندگار در تاریخ ایران زمین دانست.
به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه عاشورا نیز در این نشست خبری با بیان اینکه جسم آزادگان در بند بود اما روح آنها آزاد بود، اظهار کرد: این ویژگی به دلیل هدفمند بودن راه و تصمیم آنها برای دفاع از کیان میهن اسلامی نشات گرفته است ، زیراکه آزادگان در طول مدت اسارت هرگز از تعلقات و اعتقادات دینی و اسلامی خود دست نکشیدند.
سردار کریمیان با تاکید بر اراده و عزم جدی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس برای دفاع از خاک میهن، یادآور شد: آزادگان دلاور حتی یک لحظه قبل از اسارت نیز به آن فکر نمی کردند اما تقدیر الهی برای آنها چنین رقم زده شد.
وی ادامه داد: آزادگان در طول مدت اسارت خود هرگز به آرمان هاو اهداف امام، شهدا، مردم و کشور خود پشت نکردند و تا لحظه آزادی همچنان بر این آرمان ها و ارزش های والای اسلامی و انقلابی وفادار ماندند.
فرمانده سپاه عاشورا ، تعداد آزادگان آذربایجان شرقی را بالغ بر یکهزار نفر اعلام کرد که از این رقم بیش از ۷۰۰ نفر جزو رزمندگان بسیجی و سپاهی بودند.
سردار کریمیان، اصلی ترین رسالت آزادگان را پیام رسانی زینبی از وقایع مختلف دفاع مقدس و به وِیژه دوران اسارت عنوان کرد و گفت: در این راستا رسانه های گروهی نیز همراستا با آزادگان باید در این زمینه ورود پیدا کرده و با نشر خاطرات و اظهارات آزادگان نسل جوان را بیش از پیش در جریان تاریخ دفاع مقدس قرار دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :