جمعی از هنرمندان تبریز، در تقدیر از آنچه که آن را «پاسخ دادخواهانه شهردار تبریز به ندای مظلومیت شیخ نمر، رهبر شیعیان عربستان» خوانده اند از وی تقدیر کرده اند.

به گزارش تبریزمن، در متن این بیانیه از اقدام دکتر صادق نجفی در نامگذاری پل آخونی به نام شهید باقر نمر تقدیر به عمل آمده است.

متن کامل این بیانه به این شرح است: «هر کس صدای ندای مسلمانی را بشنود و به او یاری نرساند، مسلمان نیست» پیامبر اکرم (ص) خون پاک عالم شهید مرحوم شیخ نمر النمر و تنی چند از برادران مومنی که به همراه ایشان شهید شدند، ظالمانه و به ناحق ریخته شده است.

این مصیبت عظیم ضمن آنکه دارای پیام روشن و صریح بربریت و توحش رژیمی است که به ناحق راه بر ازادی و آزادی خواهی می بندد، تلنگری به همه وجدان های بیدار است که موضع خود را قبال حقوق بشر و همه نداهای مظلویت روشن کنند و احساسات خود را معطوف به چند شهر بیگانه نکنند.

این سرکوب مستبدانه، آنهم از سوی رژیمی که همواره مورد توجه و حمایت غرب است، پرده از خباثت های فرقه ضاله وهابیت بر می دارد و جریان سلفی گری که خود را داعیه دار سنت اصیل پیامبر می داند و می کوشد با توسل با جعلیات تاریخ اسلام و نادیده گرفتن وصایای پیامبر مکرم بر ادامه راه نبوت، اسلام اصیل را معرفی کند، بیش از هر چیز معرف اسلامی آمریکایی است که غرب سالها در تلاش برای معرفی آن بود.

اسلامی که از این زوایه روایت شود، هیچ مناسبتی با اسلام اصیل ندارد و شناخت گسترده معارف دینی ادعاهای رژیم آل سعود را از این قرائت نقض می کند با این همه، اعدام شیخ نمر، بار دیگر چهره سفاک وهابیت و سلفی گری را افشا کرد و تلنگری به همه وجدان های بیدار جهان زد تا این فریاد بیداد را بشنود و به ندای مظلومیت او پاسخ دهند از این رو اقدام شهردار محترم و ارزشی تبریز، در نامگذاری پل آخونی تبریز به نام آیت الله نمر باقر النمر، پاسخی ارزنده و مناسب به این جنابت وقیحانه بود تا از دریچه آن نام نمر همواره از زبان ها شنیده شود و به تکرار بیفتد.

چه آنکه شهیدان هموراه زنده اند و در حیاتی ابدی جاودانی هستند.

این اقدام ارزشی را ارج می نهیم و امید آن را داریم که خداوند ما را با شهیدان و امام شهیدان، حضرت اباعبدلله الحسین (ع) محشور نماید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :