رئیس اسبق هیئت فوتبال آذربایجان شرقی و موسس اولین مدرسه فوتبال خاورمیانه در تبریز، از ابتکار شهرداری منطقه ۶ در راه اندازی موزه فوتبال قدردانی کرد.به گزارش تبریزمن، دکتر علی اصغر کوشافر، در مراسم افتتاح «خانه پیشکسوتان فوتبال تبریز» با بیان چند خاطره از پیشکسوتان فوتبال و حاضران در جمع گفت: این عزیزان در میدانهای ورزش تلاشهای زیادی کردند ما هم تلاش کردیم از فرصتها استفاده کنیم و حضور تک تک آنها برای ما خاطرات ماندگاری را رقم زده است.
دکتر کوشافر یادآور شد: فوتبال تبریز همواره استعدادهای بزرگی را پرورش داده است، با ۳۲۰ تیم در محلات بازی کردیم و بارها بازیکنان پر قدرتی به تیم ملی فرستادیم.
وی تاکید کرد: اگر به این استعدادهای والای آذربایجان توجه شود، فوتبال این منطقه می تواند در آینده نقشی بسیار تاثیرگذار تر در ورزش کشور داشته باشد.

در ادامه این مراسم دکتر سعید نکو خصلت، رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز با ابراز خرسندی از افتتاح این مجموعه آنرا رویکرد خلاقانه و ارزشمندی دانست که می تواند در ارتقای فوتبال آذربایجان موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه اشیای این موزه نشان می دهد ورزش فوتبال در تبریز از کجا آمده و چه مسیری را طی کرده تا به اینجا رسیده افزود: شهرداری منطقه ۶ تبریز با راه اندازی این موزه و خانه پیشکسوتان ۹۰ درصد راه را برای توسعه این ورزش در آذربایجان طی کرده است.

دکتر نکو خصلت، تاکید کرد: با بازدید این موزه امیدهای بسیاری در من ایجاد شد، که با همت اساتید و دانشجویان و ورزشکاران مستعد میتوانیم این ۱۰ درصد باقیمانده را نیز طی کنیم.

وی افزود: زمانی که اقتصاد و امکانات مناسبی برای فوتبال وجود نداشت، عشق بود که ما را در این عرصه حفظ می کرد، امروز فضایی مهیا شده که با کمی همت می توانیم فرهنگ و شکوفایی اقتصادی را به این زمینه دعوت کنیم، ورزشگاه یادگار امام(ره)، تختی و… فرصت خوبی برای ماست، بسیاری از کشورهای اروپایی نیز مثل ما ورزشگاه هایی در مرکز شهر دارند که با تمهیدات ویژه ای می توان بهترین استفاده را از این امکانات برد.

رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز تصریح کرد: در گذشته فوتبال را پیشکسوتان راه اندازی کردند، امروز هم ما با کوتاهی خود باز دست به دامن ایشان شده ایم تا با استفاده از تجربیات و علم راه گشایشان به دوره طلایی فوتبال بازگردیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :