با حضور شهردار تبریز، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین جمعی از اساتید علوم پزشکی، «نشان تبریز» به «پروفسور عباس علوی» دانشمند نامی تبریزی اهدا شد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی «نشان تبریز» را   «پروفسور عباس علوی» از پیشگامان فناوری فیزیک پزشکی و استاد برجسته  دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا اعطا کرد.

8o (50)

پروفسور عباس علوی، پزشک  تبریزی و از پیشروان  دانش پزشکی هسته‌ای است. وی از سال ۱۹۷۱ تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه پنسیلوانیا و رئیس بخش پزشکی هسته‌ای این دانشگاه بوده و هم اکنون ریاست مشترک مرکز مطالعات کهنسالی این دانشگاه را بر عهده دارد. این پزشک تبریزی در کنار «دکتر دیوید کوهل» پزشک نامی آمریکایی، از مبدعان فناوری فیزیک ‌پزشکی به شمار می‌رود. جامعه پزشکی هسته‌ای آمریکا به خاطر خدمات علمی ارزنده وی در زمینه سیستم‌های پت اسکن، بالاترین جایزه خود را در سال ۲۰۰۴، به پروفسور علوی علوی اهدا کرد.

سخنرانی در بیش از ۵۰ کشور دنیا و انتشار ۲۱۴ مقاله و پوستر و نشست علمی در دانشگاه پنسیلوانیا در پنج سال اخیر، تنها بخشی از اهتمام علمی و آموزشی این استاد تبریزی به شمار می‌رود.

در سالهای اخیر وی تصمیم به تربیت پزشکان و دانشمندان ایرانی گرفته و در صدد بنا کردن یک مرکز PET در کشورمان است تا از این طریق دین خود را به زادگاه خویش ادا کرده باشد.

شایان ذکر است پیش از این مرحوم اسماعیل وثاقی، حاج فیروز زیرک‌کار و مقصود پوررادی از جامعه هیات حسینی تبریز، زنده‌یاد محمد حسین مبین پدر جذامیان ایران، زنده‌یاد رسول قربانی و حسن اسکندری از نوازندگان شاخص عاشیق، معصومه سپهری نویسنده شاخص ادبیات دفاع مقدس، احسان باکری فرزند شهید مهدی باکری، دکترمحمدعلی موحد استاد شاخص ادبیات و تاریخ، پروفسورمجید سمیعی پزشک صاحبنام کشور، دکتر سعید پناهی و دکتر سعید راد از جامعه پزشکی کشور و دکتر حمید وارسته شهردار تبریز در سال‌های دور، «نشان تبریز» را از آن خود کرده‌اند.

8o (54)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :