بودجه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری کلان شهر تبریز امروز در صحن علنی شورای شهر به ریاست این نهاد مدنی تقدیم گردید تا در موعد مقرر مورد بررسی منتخبان مردم قرار گیرد.

به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری در ابتدای جلسه این هفته شورای شهر تبریز، موفقیت تیم دیپلماسی کشورمان در توافقات هسته ای و تایید برجام را تبریک گفت و اظهار امیدواری نمود که با آزادسازی پول های بلوکه شده، اقتصاد کشور رونق گرفته و چرخه تولید به گردش درآید.

رییس شورای شهر همچنین تاکید کرد که با رونق بازار مسکن درآمد شهرداری ها نیز افزایش یابد.

تقدیم بودجه در اولین صبح بدون تحریم امری خجسته است

شهردار تبریز هم در این جلسه بودجه سال ۹۵ شهرداری را با مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تقدیم شورای شهر کرد تا منتخبان مردم در موعد مقرر به بررسی آن بپردازند.

صادق نجفی سپس با ذکر این نکته که در اولین صبح روز بدون تحریم این امر مبارک صورت می گیرد به تشریح کلی بودجه سال آینده پرداخت و گفت:به غیر از تعدادی از پروژه ها که نیاز به تملک دارند سایر پروژه ها از پیشرفت مناسبی برخوردار هستند لذا اعزام و قبول هیات های خارجی و برگزاری نمایشگاه های مختلف در دوران پساتحریم با همکاری شورای شهر امری بسیار ضروری است.

وی ارتقای کیفیت زیست محیطی، توسعه زیرساخت های گردشگری، جاذبه های تجاری، فرهنگی، مذهبی، ارتقای فضاهای شهری، توجه به تملک هایی که گرهی از مشکلات شهری را حل نماید، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، اتمام پروژه های نیمه تمام و توجه به توسعه اقتصاد شهری را از جمله موارد و اهداف اصلی بودجه سال آینده برشمرد و افزود:ناوگان حمل و نقل برقی تبریز از محدوده شهرک باغمیشه تا منطقه بازار در اردیبهشت ماه سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که فعلا در مرحله نصب ایستگاه ها قرار دارد، همچنین در حال حاضر حدود ۷۸۰ دستگاه اتوبوس شهری در ناوگان اتوبوسرانی فعال هستند که این رقم در سال ۹۶ باید به یک هزار دستگاه افزایش یابد.

نجفی اضافه کرد:طرح تراموای کلان شهر تبریز هم توسط یک شرکت آلمانی مورد اجرا قرار خواهد گرفت که از سوی شهرداری مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان برای این پروژه اختصاص یافته تا با احداث دپو و ایستگاه اول آن در ایام دهه فجر امسال، عملیات اجرایی آن آغاز گردد.

شهردار تبریز در پایان اظهارات خود بودجه سال آینده را واقعی دانست و گفت:در این بودجه، موارد تکراری حذف شده و رقم واقعی ارزیابی شده است، از سوی دیگر مناطق جدیدالاحداث ۱۱ و ۱۲ به عنوان مناطق دیجیتالی محسوب می گردند که هیچ خدمتی با دست انجام نخواهد یافت تا شهروندان به صورت مکانیزه از تسهیلات مناطق مذکور بهره مند شوند.

تبریز در حال حرکت به سوی جهانی شدن است

حبیب شیری آذر در نطق پیش از دستور خود اجرای توافقات هسته ای با حمایت مردم و تایید مقام معظم رهبری را ستود و گفت:خوشبختانه پس از سالها تحریم، بالاخره به حق هسته ای خود دست یافتیم لذا افتخار بزرگی برای کشورمان است و باید از زحمات مبارزان عرصه دیپلماسی ایران قدردانی نمود.

وی سپس به انتخاب تبریز به عنوان شهر برتر گردشگری شهرهای اسلامی اشاره کرد و افزود:وقتی تبریز به این عنوان مزین گردیده انتخاب کنندگان از هر لحاظ موقعیت این شهر را مورد سنجش قرار داده اند و نشان می دهد که شهر اولین ها در حال حرکت به سوی شهر جهانی می باشد.

سخنگوی شورای شهر در پایان اضافه کرد:تبریز بعد از شهرهای قدس شریف، قونیه و مدینه منوره در زمره شهرهای نمونه گردشگری قرار گرفته است و باید زیرساخت های لازم در این زمینه فراهم گردد، لذا در بررسی بودجه سال آینده با رویکرد اجتماعی و فرهنگی، استفاده از ظرفیت های استانی و ملی امری اجتناب ناپذیر می باشد.

اعضای شورا باید در جریان امور شهرداری قرار گیرند

محمدحسن اسوتچی هم به عنوان سخنران دوم پیش از دستور، به مباحثی پیرامون اقدامات شهرداری و نظارت شورای شهر پرداخت و گفت:برخی مواقع صحبت هایی در مورد تعدیل نیرو در بدنه شهرداری مطرح می شود در حالی که از آن طرف چندین نفر اضافه می شود که قابل تأمل است، لذا مردم باید همه چیز را بدانند زیرا حدود ۹۰ درصد بودجه این مجموعه از سوی شهروندان تأمین می گردد.

وی افزود:در دوره سوم شورای شهر هم به آقای رییس شورا گفتم که اگر شما به دلایل معنوی مدیون شهردار هستید اجازه دهید سایر اعضا بحث نظارت را به انجام رسانند زیرا ما به عنوان منتخبان مردم باید در جریان امور شهرداری قرار گیریم.

اسوتچی در پایان اظهارات خود از عدم رسیدگی به مسایل کارگران انتقاد کرد و خطاب به صادق نجفی گفت:آقای شهردار! اگر امسال هم عیدی کارگران با حقوق بهمن ماه پرداخت نشده و یا به تعویق بیفتد از شیوه دیگری استفاده خواهیم کرد لذا بعدأ از ما گله مند نباشید!

شهردار تبریز هم بلافاصله دگمه میکروفون خود را فشرده و پاسخ داد که در مجموعه شهرداری موردی به نام تعدیل نیرو نداریم و در بودجه سال جاری مبلغ ۲۸۰ میلیارد تومان به مسایل خدمات شهری اختصاص یافته است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ۱۰ جلسه برگزار کرده است

در بخش دیگری از جلسه این هفته شورای شهر تبریز، سعید حاجی زاده رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا به تشریح عملکرد این مجموعه تخصصی پرداخت و گفت:از مجموع ۱۰ جلسه برگزار شده این کمیسیون، ۳ جلسه به بررسی لوایح و طرح ها، ۴ جلسه بررسی عملکرد سازمان های حوزه فرهنگی و اجتماعی و ۳ جلسه اخیر نیز به بررسی بودجه سال آینده شهرداری در خصوص موضوعات فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافته است.

در ادامه جلسه هفتگی شورای شهر تبریز، لوایح شهروندان مورد بحث و بررسی منتخبان مردم قرار گرفت.

گزارش از: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :