شهردار تبریز بر لزوم تقویت برنامه‌های ویژه خدماتی در آستانه میزبانی اجلاس وزاری گردشگری آسیا تاکید کرد و گفت: میزبانی این اجلاس مهم، به عنوان فرصت بین‌المللی و تاریخی تبریز مطرح است؛ از این رو ضرورت‌های آماده‌سازی شهر باید در کمیت و کیفیت متفاوت‌تری پیگیری شود.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در شورای معاونان و شهرداران که به منظور بررسی مسائل ومشکلات شهرداری‌های مناطق ۱۲ گانه تشکیل شده بود، با بیان این مطلب اظهار داشت: حضور وزار، سفرا و نمایندگان ۳۴ کشور آسیایی در شهر تبریز، تبریز را به یکی از کانون‌های مهم رسانه‌ها تبدیل خواهد کرد؛ همین امر، مقدمه و بستر ارزشمند برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.

دکتر نجفی فرصت‌های زیباسازی و فضای‌سبز را نیازمند اجرای ایده‌های خلاق و جدید دانست و افزود: بخش‌های کالبدی شهر همواره در معرض ارزیابی و دید شهروندان است، از این رو تلفیق الگوهای موفق خدماتی در عموم بخش‌های کالبدی و ظاهری شهر باید با بهره‌گیری از نوآوری‌های جذاب پیگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که در سه سال اخیر، عزم شهرداری تبریز بر مبنای سهولت ساز و کارهای اداری پیگیری شده است، گفت: خوشبختانه با کارشناسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دامنه‌دار، ضوابط شهرسازی تا حدودی روان و ساده شده؛ به طوری که متقاضیان در صورت پایبندی به ضوابط، نیاز خاصی به مراجعات حضوری نخواهند داشت.

شهردار تبریز تاکید کرد: بخش‌های رسانه‌ای شهرداری باید اطلاع‌رسانی‌های مستمر را در خصوص مقررات شهرسازی و ثمرات برنامه‌های هوشمندسازی اداری در دستور کار خود قرار دهند.

دکتر نجفی در ادامه با اشاره به این‌که روال همکاری هر یک از معاونت‌های تخصصی، سازمان‌ها و شهرداری‌های ۱۲ گانه باید در یک بستر مشخص تعریف و اجرا شود، اظهار داشت: پرهیز از موازی‌کاری و پیروی از سلسله‌مراتب، مانع از اتلاف وقت و هزینه خواهد شد؛ طبیعتاً انتظار می‌رود حوزه‌های برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت، بدون تداخل در ماموریت‌های محوله، وظایف خود را پیگیری کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :