رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به زلزله نسبتاً شدید صبح امروز گفت: تبریز، یکی از زلزله‌خیزترین شهرهای منطقه است و همین امر، ایجاب می‌کند که ساختارهای شهری و آموزش‌های همگانی با تمرکز و همگرایی بیشتری پیگیری شود.

به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری با حمایت شورای اسلامی شهر تبریز در سال‌های اخیر، اقدامات ارزشمندی در تقویت ساختارهای شهری و رفع حاشیه‌نشینی و بافت‌فرسوده صورت داده که انتقال بخشی از حاشیه‌نشینان ارم، طرح نجات تبریز، اجرای رمپ‌های خروجی از شهرک ارم، یوسف‌آباد، ملازینال به اتوبان پاسداران و مسیرگشایی‌های هزینه‌بر و متعدد از آن‌ جمله است.

دبیری در عین حال اظهار داشت: با این حال، وسعت ۵ هزار هکتاری دو بافت حاشیه‌نشین و فرسوده در تبریز، فراتر از آن است که تنها با تکیه بر قابلیت‌های شهرداری مرتفع شود.

وی ادامه داد: حل این معضل نیازمند توجه ویژه دولت، در قالب یک برنامه زمان‌بندی است؛ در این صورت می توان با اولویت‌بندی بافت‌های آسیب‌پذیر، از میزان خسارات احتمالی جانی و جانی کاست.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین با تاکید بر اجرای برنامه‌های اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی گفت: اجرای برنامه‌های سخت‌افزاری، هر قدر هم عظیم باشد، بدون مشارکت شهروندان حاشیه‌نشین به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

وی با بیان این‌که امکانات اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، برنامه‌های آموزشی موثری را در خصوص فرهنگ ساخت‌و‌ساز و شاخص‌های ایمنی شهری ارایه داده است، متذکر شد: فراگیر شدن این اطلاع‌رسانی نیازمند عزم و همدلی رسانه‌ای و فرهنگی برای تغییر نگرش حاشیه‌نشینان به موضوع مقاوم‌سازی سریناه است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :