به گزارش تبریزمن،  شهردار تبریز در دیدار با شهردار ترابوزان و هئیت همراه گفت: شهرداری تبریز از توسعه متقابل همکاری با شهر ترابوزان ترکیه در تمامی زمینه های فرهنگی، اقتصادی و توریستی استقبال می کند.

دکتر صادق نجفی عصر امروز در دیدار با ” اورحان فئوضی گکرکچی اوغلو”  با بیان این که زمینه توسعه مناسبات تبریز با ترابوزان ترکیه در هر زمینه ای آماده است گفت: دو شهر تبریز و ترابوزان با توجه به قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم از سده های گذشته دارای مراودات اقتصادی و فرهنگی بوده اند.

وی با اشاره به نوشته های مورخان مختلف از جمله چلبی در خصوص مراودات مردمان  دو شهر در زمانهای گذشته اظهار داشت: خوشبختانه دو کشور همسایه دوست و مسلمان در زمینه سیاسی ارتباطات سازنده ای دارند و در مسائل مربوط به فرهنگ و اقتصاد نیز دولت ها وملت های دو کشور به هم نزدیک تر شوند و ارتباط تبریز و ترابوزان نیز در این راستا قابل تعریف خواهد بود.

دکتر صادق نجفی با تاکید بر اینکه از فرصت خواهر خواندگی تبریز و ترابوزان باید نهایت استفاده را بنماییم تصریح کرد: عقد قرارداد خواهر خواندگی بین تبریز و ترابوزان فرصت نزدیکتر نمودن دو ملت و مردم دو شهر به همدیگر را فراهم می آورد.

DSC_0866

شهردار تبریز با تقدیر از زحمات نمایندگان وزارت امور خارجه در تبریز و دیپلمات های کشورمان که نهایت کمک و تلاش را برای ترتیب دادن برنامه های فرهنگی بین تبریز و سایرشهرها انجام می دهند گفت: همانگونه که در طی برنامه هفته فرهنگی تبریز در ترابوزان شهردار و مسئولان ترابوزان نهایت مهماننوازی را از هنرمندان و مسئولان شرکت کننده در این برنامه داشتند ما نیز تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در طی دو روز برنامه روزهای فرهنگی ترابوزان در تبریز بهترین میزبانی را از میهمانان داشته باشیم.

شهردار تبریز با تاکید بر تقویت مناسبات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، اقتصادی و عمرانی تبریز با ترابوزان خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات و تکنولوژی های به کار رفته در مدیریت شهرها، شناساندن ظرفیت های گردشگری، سرمایه گذاری، صنایع دستی و صنعتی دو طرف، تقویت آمد و شد تورهای گردشگری به دو شهر می تواند سرفصل تلاشهای مشترک دوشهرداری تبریز و ترابوزان باشد.

شهردار تبریز با اشاره به حضور خود در مجمع جهانی شهرهای اسلامی گفت: در مجمع جهانی شهرهای اسلامی به شهردار تبریز ماموریت داده شد تا نسبت به تهیه اطلس جامع شهرهای اسلامی اقدام کند و در این راستا پیشنهاد می کنم با تشکیل گروهی متشکل از فرهیختگان ترابوزان، ارزروم، استانبول و تبریز در راستای تهیه این اطلس اقدامات صورت گیرد.

گفتنی است شهردار و اعضای شورای شهر ترابوزان در راس هیاتی ۷۵ نفره برای برگزاری روزهای فرهنگی طرابوزان در تبریز، در این شهر حضور دارند و در روز اول حضور خود در تبریز از مکان های تاریخی تبریز از جمله بازار بزرگ تبریز، مسجد کبود و خانه مشروطه دیدن کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :