پس از حدود یک ماه تعطیلی، اولین جلسه رسمی شورای شهر تبریز در سال جدید امروز در تالار شورای عمارت ساعت برگزار گردید.

تبریزمن، سرویس شهری: پس از حدود یک ماه تعطیلی، اولین جلسه رسمی شورای شهر تبریز در سال جدید امروز در تالار شورای عمارت ساعت برگزار گردید.

جالب است بدانید ورود اعضای شورا بدین ترتیب بود: اولین عضو شورا محمدحسن اسوتچی بود که در ساعت۸:۰۳  وارد تالار شد و بعد از وی، علی باغبان در ساعت ۸:۰۶ ، بهروز خاماچی و محمدحسین جعفری ۸:۱۳ ، شهرام دبیری و ایرج شهین باهر ۸:۲۱ ، جواد ششگلانی و جعفر مدبر ۸:۲۳ رسول درسخوان و فریدون بابایی ۸:۲۵ ، اصغر عابدزاده و داود امیرحقیان ۸:۲۹ ، سعید حاجی زاده و ایران آهور ۸:۳۳ ، علی شیاری ۸:۳۵  و اسماعیل چمنی، سعید محدث و احتشام حاجی پور در ساعت ۸:۴۰ وارد محل برگزاری جلسه شورای شهر شده و تعداد اعضای شورا به رقم ۱۸ رسید و ۳ کرسی تا پایان جلسه کماکان خالی ماند.

شهردار کلان شهر تبریز هم ۱۰ دقیقه پس از آغاز تلاوت قرآن کریم در ساعت ۸:۴۶  وارد تالار شد.

آنطور که انتظار می رفت موضوع دستگیری تعدادی از اعضای شورای شهر و البته شهرداری، دستور جلسه شورا تحت الشعاع خود قرار داد.

shora (6 of 24)

نباید تلاش های شورا و شهرداری زیر سوال برود

رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه امروز با اشاره به اینکه مسایلی که در خصوص شورا و شهرداری مطرح شده متاسفانه اخیرا باعث تنش و التهاب در سطح شهر گشته است گفت:این نوع موضوعات تأسف آور است که یک مورد تا این حد بر سر زبان ها جاری شده و موجب خدشه دار شدن مجموعه های خدمت گزار شده، در حالی که ریاست دادگستری استان مکررا تاکید کرده که پرونده مالی تعدادی از اعضای شورا و شهرداری در دست بررسی بوده و از مسوولان مختلف درخواست شده تا در این خصوص از انجام مصاحبه خودداری نمایند تا روند پرونده، مسیر قانونی خود را طی کند.

شهرام دبیری افزود:نباید این موضوع باعث زیر سوال رفتن تلاش های مجموعه شورا و شهرداری علی رغم کمبود بودجه شود لذا باید هشیارتر از پیش عمل نموده و به هر کسی اعتماد نکرد! واقعیت این است که باید نظارت در کنار صداقت از سوی افراد افزایش یابد، این مورد حتما به یک درس برای ما تبدیل خواهد شد تا در تمام امور، وجود خداوند متعال را ناظر اعمال خویش احساس نماییم.

وی اضافه کرد:مشابه این پرونده، در سیستم قضایی کشور وجود دارد و در دست بررسی هستند و به طور حتم به نتیجه خواهد رسید اما متاسفانه مانند این پرونده مالی برجسته نشده اند لذا باید جرم این افراد در فضایی آرام ثابت شود تا آبرو و حیثیت شورا و شهرداری مورد تهاجم سوء استفاده کنندگان قرار نگیرد.

در جلسه امروز شورا، نرخ بلیت متروی تبریز به تصویب رسید، ۳۰۰ تومان از اول اردیبهشت و ۵۰۰ تومان از نیمه دوم سال جاری.

shora (8 of 24)

اقتصاد مقاومتی باید مدنظر مجموعه شهرداری و شورا قرار گیرد

علی باغبان به عنوان اولین سخنران پیش از دستور جلسه این هفته شورای شهر، محور مسایل و مشکلات کشور را در گروی حل موارد اقتصادی و معیشتی دانست و گفت:طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، اقتصاد مقاومتی باید مدنظر مجموعه شهرداری و شورا قرار گیرد لذا باید از تجربیاتی که در سنوات گذشته به وقوع پیوسته نهایت استفاده را نمود، در این راستا نظارت مهم ترین اصل بوده و تقویت آن، باید یکی از وظایف ما باشد.

وی وظیفه شورای شهر را نظارت بر عملکرد مجموعه شهرداری ارزیابی کرد و افزود:اما برای این کار باید یک مکانیزم و فرآیند تعریف شود، بنابراین اگر امروزه در بحث نظارت می لنگیم باید سایر دستگاه های نظارتی کشور، خلاء و نقص ما را کامل کنند تا امور شهرداری مورد بازبینی قرار گیرد و اکنون دریافته ایم که باید برای شورا نیز راه حلی پیدا کرد.

باغبان در بخش دیگری از اظهارات خود با تشریح داستان وقوع تخلف مالی اخیر اضافه کرد:با نام شورا دفتری در یک برج تشکیل شده و در آن فردی زیرکانه شروع به کار کرده و آرام آرام پای تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر به آنجا باز شده و… لذا باید ریشه ضعف ها را در کمترین زمان خشکاند، زیرا هر قدر در مبحث مناقصه ها دقت کنیم مشکلات فرارو حل و فصل خواهد شد همچنین کمیسیون های شورای شهر باید امسال فعال تر از گذشته عمل نمایند و در این راستا از شهردار تبریز تشکر می کنم که درباره برچیده شدن کمیسیون توافقات همت والایی از خود نشان داد و قضیه را تمام کرد.

این عضو شورا در پایان نطق پیش از دستور خود از اعضای این مجموعه خواست که در عزل و نصب های شهرداری دخالت نکرده و شهرداری هم نسبت به نصب افراد با سابقه درخشان اقدام نماید.

 

گزارش: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :