شاگردان فراز کمالوند مصاف دشواری را برابر ذوب آهن اصفهان خواهند داشت تا هم وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود بخشند و هم برای تراکتورسازی مفید عمل کنند. 

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم گسترش فولاد تبریز و ذوب آهن اصفهان از ساعت ۱۵:۳۰ روز پنجشنبه، ۱۲ فروردین از سری رقابت های هفته بیست و چهارم مسابقات لیگ برتر فوتبال در دیداری حساس به مصاف هم خواهند رفت.

تیم گسترش فولاد تبریز که در فصل اخیر با تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه بسته شده و با برنامه ریزی خوبی راهی مسابقات لیگ برتر شده بود، توانست پس از چند فصل، آرامش خوبی را در اذهان فوتبالدوستان استان در خصوص بقا در لیگ برتر ایجاد کند، به طوری که هم اکنون ماندن این تیم در لیگ قطعی بوده و همه امیدوارند تا سال آینده با حضور ماشین سازی، تعداد نمایندگان استان در لیگ برتر فوتبال، به سه تیم از ۱۶ تیم افزایش پیدا کند.

آبی های تبریز هم اکنون ۳۱ امتیاز از ۲۳ بازی قبلی خود بدست آورده اند و در رتبه هشتم جدول ۱۶ تیمی قرار دارند. فاصله ای ۴ امتیازی بین گسترش و سه تیم بالایی اش، یعنی تیم های سایپا، تراکتورسازی و نفت تهران وجود دارد که جبران آن در بازی های پیش رو امکان پذیر اما کاری بس دشوار می باشد.

با این حال تیم های پایین تر از گسترش فولاد، اختلاف امتیازی بسیار اندکی با یکدیگر دارند که هر آن، می توانند جایگاه خوب این تیم در جدول را بگیرند. به طوری که اختلاف نماینده آذربایجان در رتبه هشتم جدول با تیم یازدهم، تنها دو امتیاز می باشد.

IMG_6481

در سمت مقابل، ذوب آهن نیز هم اکنون با ۳۸ امتیازی که بدست آورده یکی از مدعیان قهرمانی و کسب سهمیه به شمار می آید که به همین دلیل، از رقیبان اصلی تراکتورسازی می باشد. اختلاف سه امتیازی این دو تیم باعث شده رقابت نزدیکی حداقل برای کسب سهمیه و حتی قهرمانی بوجود آید.

به همین دلیل نتیجه دیدار گسترش فولاد با ذوب آهن حساسیت زیادی برای هواداران تراکتورسازی دارد و حضور احتمالی آن ها در استادیوم بنیان دیزل می تواند به روند نتیجه گیری شاگردان کمالوند کمک زیادی بکند.

به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا گسترش فولاد می تواند ترمز ذوب آهن را در تبریز کشیده و هم وضعیت خودش در جدول رده بندی و هم تراکتورسازی را بهبود بخشد یا اینکه شاگردان گل محمدی روند نتایج خوب این فصلرا ادامه داده و خود را همچنان در بین مدعیان اصلی قهرمانی خواهند دید؟


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :