مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اطلاعاتی از تعداد تلفات حوادث ترافیکی و سوء مصرف مواد مخدر در بازه زمانی ۵ ماهه سال جاری سخن به میان آورد.

به گزارش تبریزمن، دکتر بهرام صمدی راد تعداد کل مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی را ۳۳۲ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد آنها  ۳۲۷ نفر بود افزایش۲ درصدی را نشان می دهد که از مجموع این تعداد تلفات، ۲۷۲ نفر مرد و۶۰ نفر زن بوده اند.

وی ادامه داد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت با۲۰۸ مورد در جاده های برون شهری، ۷۴ مورد در مسیرهای درون شهری، ۴۱ مورد در جاده های روستایی و۹ مورد نیز در راه های خارج از استان گزارش شده است.

صمدی راد افزود: در مرداد ماه سال جاری تعداد ۸۰ نفر از هم استانی ها بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۸۶ نفر بود کاهش ۶ نفری را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مجموع جان باختگان ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۳ در استان را نیز ۷۰۳ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۱۴۶ نفر زن و ۵۵۷ نفر مرد بوده اند.

صمدی راد در پایان اظهارات خود به تعداد تلفات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر پرداخت و اضافه کرد: متاسفانه در ۵ ماهه نخست سال جاری ۴۷ نفر بر اثر مصرف این بلای خانمان سوز در سطح استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند که این رقم در بازه زمانی مشابه سال گذشته ۴۴ نفر بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :