تماس دختربچه تبریزی با اپراتوری این مرکز موجب نجات اعضای خانواده چهار نفره تبریزی از مرگ حتمی شد.

به گزارش تبریزمن، مسئول روابط عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال اعلام گزارش ناقص تماس و مکالمه ناتمام و کوتاه دختربچه‌ای تبریزی مبنی بر اینکه خود و اعضای خانواده‌اش دچار تهوع، استفراغ و خواب آلودگی شدید شده‌اند، پایگاه ۲۰۸ به محل اعزام شد.

حبیب حسینقلی‌زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه در تماس تلفنی فقط اسم خیابان و کوچه ذکر شده بود و تماس‌های اپراتوری برای دستیابی به آدرس دقیق بی‌پاسخ مانده بود تکنسین‌های اعزامی پس از رسیدن به محل مورد نظر آغاز به پرس و جو از تمام همسایه‌ها می‌کنند که به نتیجه‌ای دست نمی‌یابند.

حسینقلی‌زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه اپراتوری اورژانس در مکالمه با دختر بچه کلمه آبی را نیز یادداشت کرده بود تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ نسبت به پیدا کردن درب آبی رنگ در خیابان دمشقیه و کوچه مورد نظر می‌کنند که با زدن در هیچ پاسخی از صاحبخانه گرفته نمی‌شود.

وی گفت: تکنسین‌های اورژانس با توجه به مسئولیت کاری خود وارد منزل شده پیکر بیهوش مادر و پدر خانواده به همراه دو فرزند دخترشان به دلیل استنشاق گاز مونواکسید کربن مواجه می‌شوند.

حسینقلی‌زاده اظهار داشت: پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی مصدومان حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

وی علائم اولیه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن را حالت خواب آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی برشمرد و ادامه داد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علائمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می‌توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی‌قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید از جمله علائم عمومی مسمومیت‌ها هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :