به گزارش تبریزمن، با وجود اینکه هنوز سرمربی فصل آینده باشگاه تراکتورسازی تبریز به صورت قطعی معرفی نشده است، از مصاحبه ها و جو پیرامون باشگاه در هفته های اخیر می توان اخباری را از بازیکنان خط خورده و نیز بازیکنانی که هنوز مد نظر باشگاه تراکتورسازی می باشند بدست آورد.

تا به این جای کار می توان به طور قطع اعلام نمود که عیسی اندوی و حامد لک با نمایش عملکردی ضعیف که نه به مذاق هواداران و نه کادرفنی باشگاه خوش آمد، باشگاه را ترک خواهند کرد.

حامد لک با اشتباهاتی که در چند بازی لیگ برتر و نیز لیگ قهرمانان آسیا داشت، یک تنه امتیازات زیادی را برای تیم خود از دست داد، اندوی نیز علی رغم سابقه خوب خود در لیگ برتر ایران و نیز فیزیک خوب خود، هیچ نکته ی قابل ذکری در چند بازی خود برای تراکتورسازی به نمایش نگذاشت.

حامد لک

از گزینه هایی که برای جایگزینی این دو دروازبان رخت بربرسته به گوش می رسد، می توان سید مهدی رحمتی و بیرانوند را نام برد. رحمتی که سابقه بازی در تیم های پایتخت و تیم ملی را داشته و از تجربه ی فوق العاده بالایی نیز برخوردار است فصل گذشته در تیم پیکان نتوانست به آن چه که شایسته اش بود برسد و در نهایت نیز با این تیم در رده پانزدهم جدول شانزده تیمی رقابت های لیگ برتر قرار گرفت. با این حال جایگاه پیکان چیزی از شایستگی های این دروازبان کم نمی کند و آمار ۲۹ گل خورده برای تیمی در این جایگاه ضعیف، نشان از عملکرد خوب رحمتی دارد، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که از بین تیم های حاضر در بین رده های ششم و شانزدهم جدول رده بندی، تنها تیم پدیده مشهد تعداد گل خورده کمتری از پیکان دارد.

از طرف دیگر بیرانوند، دیگر گزینه مطرح شده برای تراکتوری ها، در ۳۰ بازی لیگ برتری، ۲۸ گل دریافت کرده و از لحاظ آماری به مهدی رحمتی نزدیک می باشد. این سنگربان جوان همچنین سابقه حضور در تیم ملی فوتبال کشور را نیز داشته است. تنها تفاوتی که شرایط او با مهدی رحمتی دارد، امکان حضور او به عنوان بازیکن سرباز در تیم تبریزی است. باید منتظر ماند و دید که کدام یک از این دو سنگربان شایسته، افتخار حضور در تیمی پرطرفدار همچون تراکتورسازی را پیدا خواهند کرد.

البته شایعاتی مبنی بر مذاکره باشگاه استقلال با مهدی رحمتی به گوش می رسد که از طرف هیچ فردی در باشگاه تائید نشده است، همچنین اختلافات و رقابت موجود میان او و وحید طالبلو می تواند یکی از اصلی ترین موانع این انتقال باشد. بیرانوند نیز که خود در مصاحبه هایش از هواداران تراکتور و عظمت این باشگاه گفته بود، هم اکنون در دوراهی ادامه راه پیشرفت خود زیر نظر منصوریان و یا کسب افتخار و محبوبیت با حضور در تراکتورسازی قرار دارد.

بیرانوند

حبیب گردانی، و شهریار شیروند از دیگر بازیکنانی هستند که زمزمه جدایی آن ها به گوش می رسد. شاید در این جمع حبیب گردانی بیش از سایرین مورد توجه باشد. بازیکن بومی تیم تراکتورسازی که در مقطعی از فصل با اتهاماتی نیز مواجه شده و از ترکیب اصلی گنار گذاشته شد، اصرار دارد که با دیگر تیم های لیگ برتری مذاکراه ای نداشته و یک سال دیگر با تیم خود قرارداد دارد. گردانی می گوید تا زمانی که باشگاه تراکتورسازی او را نخواهد در این تیم خواهد ماند و تعصب خود را حفظ خواهد کرد.

میر هانی هاشمی دیگر بازیکنی است که این روز ها در مصاحبه هایش از علاقه خود به ماندن در تراکتورسازی و اتمام یک سال مانده از قراردادش گفته است. باید دید که با وجود تلاش شبانه روزی باشگاه تراکتورسازی برای استفاده از بازیکنان سرباز خود در فصل آینده و وجود مدافعانی همچون شجاع خلیل زاده و علی حمودی در لیست مدافعان سرباز، جایی برای هاشمی خواهد بود یا نه. همچنین شایعاتی از پیوستن یکی دیگر از مدافعان لیگ برتر که هم تونی به بازی او علاقه دارد و هم او به بازی در تراکتورسازی، محمد نصرتی،  به تراکتورسازی به گوش می رسد که احتمال ماندن هاشمی در تیم را کمرنگ تر می کند.

اما چند تن از بازیکنان حط هافبک تراکتورسازان همچون مهدی کیانی و احمد کامدار، دیگر گزینه هایی هستند که بین آن ها و تیم سرخپوش تبریزی فاصله افتاده است. کیانی که طبق گفته عباسی در لیست تونی حضور ندارد، به حدی از دلخوری رسیده که اعلام کرده دیگر به تماس تراکتوری ها پاسخ نخواهد داد. گفته می شود سینا عشوری، بازیکن سرباز تراکتورسازان جای خالی او را در ترکیب فصل آینده تیم پر خواهد کرد. احمد امیرکامدار نیز از دیگر بازیکنان بومی و خط خورده تونی می باشد که طبق گفته خودش از تیم های سیاه جامگان، سایپا، گسترش فولاد و ذوب آهن پیشنهاد دارد اما همچنان به خاطر غیرت و تعصبش! منتظر تماس تراکتوری هاست.

با این حال به نظر می رسد بازیکنان تاثیرگذاری همچون تیموریان، فرید کریمی و سامان نریمان جهان همچنان در ترکیب تیم حضور خواهند داشت، اما از این جمع، باید از فرشاد احمدزاده به عنوان بازیکنی که هنوز وضعیت نا مشخصی دارد نام برد. بازیکن جوان و خوش تکنیک تراکتورسازان با اتمام دوران سربازی اش باید دوباره به تیم پرسپولیس بازگردد و این مسئولان تراکتورسازی هستند که باید در صورت علاقه شان به حفظ این بازیکن، رضایت نامه او را از مدیران پرسپولیس ( البته در صورتی که این تیم مدیر مشخصی داشته باشد ) دریافت کنند.

لوسیانو ادینهو، آقای گل فصل گذشته رقابت های لیگ برتر و ستاره بی چون و چرای تراکتورسازی تبریز، از دیگر بازیکنانی است که طبیعتا شایعاتی پیرامون او ساخته شده و از توافق وی با تیم های عربی خبر داده می شود. با این حال به نظر نمی رسد ستاره دوست داشتنی تیم سرخپوش آذربایجان، موقعیت و فرم خوب خود را در تیمی که مدعی قهرمانی بوده و همچنین سهمیه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده از دست بدهد.

http://static2.varzesh3.com/files/picture/01027266.jpg

با این حال مسئولان تراکتورسازی برای اطمینان هم که شده مذاکراتی با مهاجمان برگزیده و شاخص فصل گذشته رقابت های لیگ برتر همچون مهدی شریفی ( که می تواند به عنوان سرباز در تراکتورسازی حضور داشته باشد ) و نیز پریرا که اخباری مبنی بر مذاکرات این بازیکن با پرسپولیس نیز به گوش می رسد آغاز کرده است. گفته می شود مهرداد بایرامی نیز فصل آینده همچنان در تراکتورسازی حضور خواهد داشت.

به این ترتیب به نظر می رسد بازیکنان سرباز در ترکیب فصل آینده تراکتورسازان نقشی اساسی و تعیین کننده داشته باشند. همچنین مدیرعامل باشگاه، عباسی نیز اعلام کرده است اولویت در فصل نقل و انتقالات با جذب بازیکنان سرباز می باشد. بیرانوند، عشوری، حمودی، شجاع خلیل زاده، نریمان جهان، مهدی شریفی و یا حتی مهرداد پولادی می توانند در فصل آینده پادگان فوتبالی باشگاه تراکتورسازی را تشکیل دهند!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :