سخنگوی شورای اسلامی شهر از بررسی و تعیین تکلیف تمامی لوایح مربوط به سال ۹۴ در آخرین جلسه شورای شهر تبریز خبر داد.
به گزارش تبریزمن، حبیب شیری آذر در پایان جلسه امروز شورای شهر در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک هفته درختکاری گفت: در این جلسه این هفته شورای اسلامی شهر تبریز تمامی لوایح مربوط به سال ۹۴ بررسی و تعیین تکلیف شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ لایحه مربوط به اشخاص و شهروندان در این جلسه بررسی شد اظهار داشت: برخی از این لوایح چندین ماه در نوبت بررسی و تصمیم گیری در صحن شورا بود که امروز بررسی و عمدتا تصویب شد.

شیری آذر با بیان اینکه در برای اولین بار در تاریخ شهرداری تبریز پس از انقلاب امروز تمام کارها بروز شد تاکید کرد: ما امروز لایحه متمم و اصلاح بودجه شهرداری در سال ۹۴ را تصویب کردیم و همچنین حسابرسان سال های ۹۲ و ۹۳ نیز تعیین شد تا اگر انحرافی در بودجه این سال ها وجود داشته باشد به شورا گزارش شود.

وی ادامه داد: تعیین حسابرس شورا برای بررسی عملکرد مالی شهرداری از وظایف نظارتی شورای شهر است و این اتفاق برای اولین بار می افتد که حسابرس به موقع تعیین می شود.

سخنگوی شورای شهر افزود: در جلسه امروز دو لایحه شهرداری در خصوص تعیین کرایه اتوبوس و تاکسی در سال ۹۵ مطرح گردید و اعضای شورا با تعدیل درصد های پیشنهادی شهرداری تبریز و نزدیک کردن آن به تورم علامی دولت محترم افزایش ۱۷ درصدی در کرایه ها را تصویب کردند که از این افزایش از اول اردیبهشت ماه اجرایی خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه با اشاره به نامه فرمانداری در خصوص بودجه مصوب شورای شهر گفت: این نامه به چند مورد ردیف های بودجه ایراد وارد کرده بود که ما به جز یک مورد که مربوط به دریافت غیرنقدی از شهروندان بود بقیه موارد را قبول کردیم و برای طی مراحل قانونی ارسال شد.

سخنگوی شورای شهر در پایان سخنانش با بیان اینکه در این جلسه طرح جامع شهر تبریز نیز مورد بررسی قرار گرفت تصریح کرد: با تصمیم اعضای شورای شهر ، پیشنهادات کمیسیون شهرسازی با تاکید بر توسعه تبریز به سمت جنوب به سازمان مسکن و شهرسازی ارسال گردید تا این پیشنهادات را در طرح اعمال نمایند و در جلسات آتی با حضور مدیران و مشاوران، طرح جامع بررسی شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :