نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: با عزم جدی دولت خوشبختانه تمامی مشکلات پروژه‌ی مهم اتوبان تبریز – شهر جدید سهند حل شده است و به زودی شاهد شروع جدی عملیات عمرانی و ساخت این اتوبان خواهیم بود.

به گزارش تبریزمن، شهاب الدین بیمقدار در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: با تلاش فراوان مشکل معارضین این طرح حل و رضایت تمامی این معارضین کسب شده است، بحث معارضین یکی از مشکلات جدی در ادامه‌ی این پروژه‌ی مهم برای شهرستان بود که حل شد. همچنین دولت با اختصاص بودجه‌ی کافی عزمی جدی در ادامه و به ثمر رساندن این پروژه دارد.

بیمقدار افزود: این روزها شاهد افزایش سرعت پیشرفت پروژهای استان هستیم، هر چند حجم و سرعت اجرای پروژه‌ها هنوز با ایده آل‌ها فاصله دارد، ولی جای امیدواری است با عنایت مسئولان، حق مردم استان در پروژه های راه به خوبی ادا شود که آغاز ریل گذاری خط آهن میانه – تبریز نشان دهنده‌ی عزم جدی دولت است.

مسیر ریلی میانه – تبریز به طول ۲۰۰ کیلومتر دارای هفت تونل، ۲۱ پل بزرگ، با سرعت طراحی ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برای قطارهای مسافری و ۱۰۰ کیلومتر برای قطارهای باری است. که از سال ۱۳۸۰ آغاز و متأسفانه تا کنون به پایان نرسیده است. عملیات ریل گزاری این خط آهن از روز سه شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۵ آغاز شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :