مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: تمامی استانداردهای فنی و ایمنی UCI در سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان رعایت خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی پیش از ظهر جهارشنبه در جنع خبرنگاران اظهار داشت : ۱۷ تیم خارجی از چهار قاره و چهار تیم از ایران اسلامی در این تور حضور دارند و از بین ۲۱ تیم خارجی و داخلی، یک تیم حرفه ای پروکنتینتال، ۱۶ تیم باشگاهی نیمه حرفه ای و چهار تیم ملی حضور دارند.

نظمی تصریح کرد : دو تیم از اتریش، آلمان، تیم ملی هنگ کنگ، دو تیم از چین، کویت، تیم ملی مغولستان، دو تیم از مالزی، هلند، چین تایپه، تیم ملی سوریه، ژاپن، امریکا، قزاقستان، تیم پروکنتینتال (حرفه ای) دراپاک استرالیا به همراه چهار تیم داخلی شهرداری تبریز، پتروشیمی تبریز، پیشگامان کویر یزد و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایرانآذربایجان حضور خواهند داشت.

وی در خصوص احتمال افزایش تیم های خارجی افزود : تیم حرفه ای روسیه و دو تیم نیمه حرفه ای دیگر نیز برای حضور اعلام آمادگی کرده اند که در حال بررسی شرایط حضور این تیم ها هستیم.

مدیر سی و یکیمن دوره تور دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران آذربایجان در ادامه با اشاره به اینکه جایزه تور دوچرخه سواری بین المللی آذربایجان به ۱۱۰ هزار دلار افزایش می یابد، گفت: این تور با بیش از سی سال قدمت هر بار با قدرت و قوت بیشتری برگزار می شود و امیدوارم در سال های آتی و با تلاش جمعی سطح کیفی آن بالاتر برود.

نظمی افزود: تلاش خواهیم کرد تا برگزاری این تور در هر سال بهتر از قبل باشد و به همین منظور جایزه ۶۰ هزار دلاری سالهای گذشته به ۱۰۰ هزار دلار و در دوره سی و یکیمن دوره تور دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان به ۱۰ هزار دلار افزایش یافته است.

وی به ظرفیت بالای دوچرخه سواری این استان اشاره کرد و گفت:  دوچرخه سواران استان حرف های زیادی برای گفتن دارند و نمایندگان خوبی برای ایران در عرصه های بین المللی بوده اند و امیدوارم دوچرخه سواران استانمان در تور سی و یکم نیز در کنار هم رقابتی سالم و بیادماندنی داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در ادامه عنوان کرد: تمامی استانداردهای فنی و ایمنی یو سی آی در تور نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان رعایت خواهد شد. با بکار گیری آخرین استانداردهای اتحادیه دوچرخه سواری، UCI در بخش رقابت های جاده ای و تور های نیمه حرفه ای در سی و امین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان شاهد حفظ جایگاه این تور از منظر نمایندگان در سال های آتی و حتی ارتقاء آن به سطح حرفه ای خواهیم بود.

نظمی

وی افزود : موضوع اسکان رکابزنان و کادر فنی و اجرایی در بهترین شرایط ممکن در شهرها، امنیت بسیار بالای مسیر مسابقات توسط راهنمایی و رانندگی، حضور داوران مجرب اروپایی و خارجی در کنار داوران بین المللی ایرانی و هماهنگی تمامی ارگان ها و نهادهای هر سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل نوید برگزاری رقابتی در سطح بالا را می دهد.

نظمی تصریح کرد : سی و یکیمن دوره رقابت های تور بین المللی دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان را در شان و منزلت نظام مقدس ایران اسلامی برگزار می کنیم. آذربایجان و شهر تبریز با جوانان غیرتمند و غیور و همیشه در صحنه خود در تاریخ کشور پرافتخار ایران اسلامی تاثیرگذار بوده اند و برگزاری سی و یکیمن دوره رقابت های تور بین المللی دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران (آذربایجان) نمادی از ورزش کشور و منطقه در سطح بین المللی  جلوه گر است.

وی ادامه داد: برگزاری تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان بیش از پیش در ایجاد شور و نشاط و طراوت زندگی در مردم  نقش ایفا کرده و پیام صلح و دوستی و تقویت ارتباطات فرهنگی بین ملت های مختلف خصوصا ورزشکاران شرکت کننده می باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود : سی و یکمین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی ایران (آذربایجان) با ساختاری جدید و نو و با نگاهی روبه جلو در حال حرکت است و برای رسیدن به تور حرفه ای نگرشی عمیق و باور و ایمان واقعی دارد.

گفتنی است اروین کیست ماکر از کشور هلند به عنوان کمیسر ارشد و اوله اولسن از کشور دانمارک به عنوان افسر آنتی دوپینگ برای حضور در سی و یکمین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از سوی UCI طی نامه رسمی معرفی شده اند.

سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران – آذربایجان ۲۴ الی ۲۹ اردیبهشت ماه در مجموع ۱۰۰۴.۶ در شش مرحله در مسیر استانهای آذربایجانغربی، اردبیل و آذربایجانشرقی برگزار خواهد شد.

مرحله اول در مسیر تبریز به ارومیه به مسافت ۱۶۲.۴ کیلومتر، مرحله دوم در مسیر ارومیه به منطقه ازاد تجاری ارس به مسافت ۲۰۹.۴ کیلومتر، مرحله سوم در مسیر منطقه ازاد تجاری ارس به تبریز به مسافت ۱۳۹.۹ کیلومتر برگزار خواهد شد.

مرحله چهارم ۲۷ اردیبهشت تور سی و یکم مسیر تبریز به سرعین را به مسافت ۱۹۸.۲ را رکاب می زنند و وارد استان اردبیل خواهند شد و در مرحله پنجم مسیر سرعین به پیست اسکی سهند به مسافت ۱۸۰.۷ برگزار خواهد شد.

مرحله نهایی و ششم ۲۹ اردیبهشت در تبریز مقابل لاله پارک به مسافت ۱۱۴ کیلومتر برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :