معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: پزشک مورد نیاز تمامی مراکز درمانی استان تامین شده است و آذربایجان شرقی مرکز درمانی بدون پزشک ندارد.

به گزارش تبریزمن، “جعفر صادق تبریزی” در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی سال ۹۳ بیش از ۴۰۰۰ پزشک متخصص جذب مجموعه بهداشت و درمان کشور شدند و در این بین سهم استان آذربایجان شرقی ۲۹۴ پزشک متخصص بود و دلیل اینکه آمار استان ما به ۱۰۰ درصد نرسیده، این است که در برخی شهرستان ها به جای چهار پزشک، سه پزشک داریم.

وی گفت: ۹۶ درصد از پزشک مورد نیاز مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت استان تامین شده است و این در حالی است که این رقم در طی سال های گذشته ۶۵ درصد بود.

وی گفت: این پزشکان در تخصص های جراحی، بیهوشی، داخلی، زنان و کودکان ارائه خدمت می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از رفع مشکل کمبود دارو نیز خبر داد و گفت: طی سال های ۹۱ و ۹۲ ما با بحران دارویی مواجه بودیم اما خوشبختانه امروز ۴۳۶ قلم دارو در دسترس مردم قرار دارد و این رقم نیز نسبت به گذشته ۵۰ درصد افزایش دارد.

تبریزی با اشاره به پوشش بهداشتی و درمانی مناطق حاشیه نشین شهر تبریز گفت: ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین در شهر تبریز و ۱۳۰ هزار نفر حاشیه نشین در شهرهای مرند، بناب، سراب، اهر و میانه شناسایی شده است که از پایان سال ۹۳ همگی تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار دارند.

وی گفت: شهر تبریز در قالب ۱۰ منطقه شهرداری به ۲۰ مجموعه سلامت تقسیم شده است و در ۵۰ درصد از این مراکز خدمات توسط بخش دولتی و در ۵۰ درصد دیگر از طریق خرید خدمت به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال جاری ، ۱۰۰ درصد جمعیت شهر تبریز را تحت پوشش خدمات فعال پیشگیری ارتقای سلامت قرار دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :