به گزارش تبریزمن، دو تیم تراکتورسازی تبریز و الاهلی عربستان از ساعت ۱۶:۰۰ امروز در استادیوم یادگار امام شهر تبریز و در حضور نزدیک به ۴۰ هزار هوادار تبریزی به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی دو بر دو خاتمه یافت.

تیم تراکتورسازی که انگیزه زیادی برای کسب سه امتیاز حساس این بازی و زنده نگه داشتن امیدهای صعود خود داشت، در دقایق پایانی بازی و روی غفلت مدافعان دروازه ی خود را باز شده دیده و از کسب پیروزی در بازی چهارم آسیایی خود نیز ناکام ماند.

در ادامه نگاهی داریم به حواشی دیدار حساس دو تیم:

– از ساعت ۱۲ امروز بلیت فروشی آغاز و درب ورزشگاه یادگار برای تماشاگران گشوده شد.

– در حالیکه در بازی آسیایی قبلی برگزار شده در استادیوم یادگار امام بازیکنان تیم الاهلی امارات نسبت به چمن ورزشگاه معترض بودند، امروز چمن ورزشگاه کیفیت بسیار خوبی داشت.

– تماشاگرانی از شهرهای ارومیه و اردبیل خود را به ورزشگاه رسانده‌ بودند تا از تیم تراکتورسازی تبریز در این دیدار حمایت کنند.

– کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی در ورودی ورزشگاه پرچم های تراکتورسازی تبریز را به هوادارانی که در حال ورود به ورزشگاه بودند اهدا کرد.

– علاوه بر چمن استادیوم یادگار امام(ره) تبریز که در شرایط مطلوب قرار داشت، هوای تبریز نیز در شرایط مساعد بوده و همه چیز مهیای یک بازی خوب و جذاب بود.

– قبل از آغاز بازی مسئولین ورزشگاه با پخش آهنگ ترکی سعی در ایجاد هیجان و مفرح کردن فضای ورزشگاه را داشتند.

– در هنگام ورود بازیکنان به زمین مسابقه، تماشاگران با در دست داشتن بادکنک های قرمز و سفید رنگ، جو زیبایی در ورزشگاه ایجاد کردند.

تراکتورسازی که پیش از این به دلیل شکایت یکی از شرکت ها که اسپانسر این تیم  بود، با حکم دادگاه مبنی بر پرداخت بدهی این شرکت روبرو شده بود، در این مسابقه  از درآمد حاصل از بلیط فروشی ها بی نصیب ماند. در جریان این مسابقه، شخصی به نمایندگی از این شرکت به محل بلیط فروشی در ورزشگاه مراجعه کرده و  در اقدامی قابل تامل، پول های حاصل از فروش بلیط را جمع اوری کرده و با خود برد.

یکی از خبرنگاران که این صحنه را دید، اقدام به تهیه گزارش و فیلمبرداری می کند که با واکنش نیروی انتظامی مواجه شده و دوربین وی ضبط می گردد.

– هنگام برگزاری مسابقه تراکتورسازی و الاهلی در فهرستی که به خبرنگاران داده شده علاوه بر ۱۱ بازیکن اصلی تراکتورسازی تنها نام ۶ بازیکن ذخیره آورده شده است. این در حالی است که هر تیم اجازه دارد نام ۷ بازیکن ذخیره را ارائه کند اما در این فهرست نام سامان نریمان جهان دیده نشد. شایعاتی مبنی بر قهر کردن این بازیکن از تیم تراکتورسازی به گوش می رسید که ذوالفقاری آن را رد کرده و دلیل غیبت او را جراحی اعلام کرد.

– تونی اولیویرا در کنار خط حرکات بسیار جالبی از خود به نمایش می گذاشت و با هیجان بازی را دنبال می کرد در حالی که کریستین گروس، سرمربی الاهلی، کاملا سکوت کرده بود و از جای خود تکان نمی خورد.

– سعید عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از چایگاه ویژه نظاره گر این دیدار بود.

– تعداد زیادی از هواداران تراکتورسازی در مقابل درب ورودی جایگاه ویژه تجمع کرده بودند که مامورین انتظامی مجبور به باز کردن در شده و نزدیک به ۲۰۰ نفر از هواداران بدون بلیط وارد استادیوم شدند.

– در این بازی خالد شفیعی بعد از مصدومیت به ترکیب بازگشته و مدافع برزیلی بعد از یک بازی که در ترکیب اصلی قرار گرفت، نیمکت نشین شد.
– در ترکیب تراکتورسازان سعید آقایی به جای حبیب گردانی قرار گرفته و در پست دفاع چپ بازی می کند.

– در دقایق پایانی نیمه اول بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند که داور بازی به سرعت وارد صحنه شد و با دخالت خود به غائله خاتمه داد.

– بین دو نیمه سه بازیکن تراکتورسازی و دو بازیکن از الاهلی در زمین حضور داشتند و به گرم کردن پرداختند. سه بازیکن تراکتورسازی مهدی قریشی، محمد پوررحمت الله و عیسی اندوی بودند که هیچ یک از این سه بازیکن در آغاز نیمه دوم وارد میدان نشدند اما سلمان موشر، بازیکن شماره ۲۴ الاهلی، جایگزین حسین المقوی شد.

بازیکنان الاهلی عربستان که قبل از عزیمت به تبریز جوسازی هایی علیه تراکتور شروع شده و خواهان تضمین امنیت خود در تبریز بودند، بعد از پایان نیمه اول، از خط کناری زمین به سمت رختکن رفتند و از طی مسیر از کنار زمین خودداری کردند.

هوادارن پرشور تراکتورسازی که از همان ابتدا پرشور از تیم خود حمایت می کردند، در نیمه دوم و پس از گلزنی لوسیانو ادینهو، ابتدا نام وی را به روش بوندسلیگایی صدا زده و تشویق نمودند سپس موج مکزیکی زیبایی را ترتیب داده و صحنه جالب توجهی در ورزشگاه خلق کردند.

– شاهین ثاقبی پس از به ثمر رساندن گل دوم تیمش، پیراهن خود را درآورد که کارت زرد داور مسابقه را در پی داشت.

در دقایق پایانی و بعد از دریافت گل تساوی توسط تراکتورسازی،  عده ای از هواداران این تیم اقدام به ترک ورزشگاه کرده و ترجیح دادند منتظر سوت پایان بازی نمانند.

– فرشاد احمدزاده، در ثانیه های پایانی بازی با کارت قرمز داور ژاپنی رو به رو شده و از زمین بازی اخراج شد.

– پس از پایان این دیدار، عمر السوماه، مهاجم گلزن و قهار تیم الاهلی به عنوان بهترین بازیکن زمین بازی انتخاب شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :