نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: تمام دستگاه ها برای کاهش مشکلات سالمندان برنامه داشته باشند.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: محمدحسین فرهنگی در گفتگو با تبریزمن، در خصوص روز جهانی سالمند و ضرورت کاهش مشکلات مختلف سالمندان کشورمان اظهار داشت: جمعیت کشور ما به سمت پیری می رود و باید تمامی دستگاه های کشور و نهادیهای مختلف برای این قشر که تعداد کمی هم نیستند، برنامه های ویژه ای داشته باشد.

وی سپس با بیان اینکه برای ورزش سالمندی باید در شهرها برنامه های منظمی برگزار شود، ادامه داد: باید شهرداری ها با کمک سایر نهادهای مربوطه با ایجاد زیرساخت های مختلف ورزشی زمینه فعالیت ورزشی و افزایش تندرستی سالمندان را فراهم کنند.

فرهنگی با تاکید بر ضرورت توجه به مشکلات معیشتی سالمندان اظهار داشت: باید حقوق های بازنشستگان به موقع پرداخت شود و سایر سالمندانی هم که حقوق بگیر نیستند حمایت شوند و ارگان های مختلف آنها را تحت پوشش خود قرار دهد.

وی ادامه داد: در بحث سلامت سالمندان نیز باید برنامه داشته باشیم، حمل و نقل و مسائل اجتماعی و فرهنگی سالمندان نیز جزو موارد دیگری است که باید با تعامل و ورود نهادهای مختلف به فکر تامین انها باشیم و مشکلات سالمندان عزیز را حل کنیم.

فرهنگی با تاکید بر اینکه سالمندان جزو قشرهای مهم جامعه هستند، اظهار داشت: باید به این قشر مهم اهمیت داده شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در ادامه گفتگوی خود با تبریزمن در خصوص برنامه های این هفته مجلس گفت: قانون برنامه در حال بررسی است و در کارگروه های چهارگانه پیگیری می شود و بنده نیز مسئول کارگروه امور اقتصادی و زیربنایی هستم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :