ملی‌پوش شمشیربازی آذربایجان‌شرقی به انتقاد از نحوه برخورد مسئولان هیئت شمشیربازی استان با ورزشکاران مدال‌آور این رشته پرداخت.

به گزارش تبریزمن،  فرزاد باهر ارسباران در این خصوص اظهار کرد: پیش از این، تبریز در رشته شمشیربازی، همواره قطب کشور محسوب می‌شد و استان ما در هر سه اسلحه این رشته، صاحب نماینده بود؛ ولی اکنون از بین آن‌همه ملی‌پوش، تنها من باقی مانده‌ام و بقیه ملی‌پوشان شمشیربازی ما، از دست هیئت شمشیربازی فرار کرده و این رشته را کنار گذاشته‌اند.

وی افزود: با این وجود، وقتی من و هم‌تیمی‌هایم برای تمرین کردن به هیئت شمشیربازی می‌رویم، آقایان از ما شهریه می‌خواهند و اجازه نمی‌دهند بدون پرداخت شهریه به تمرین بپردازیم.

باهر ارسباران گفت: مهدی مولایی که هم‌تیمی من است و توانسته به مقام قهرمانی کشور دست یابد، به علت پرداخت نکردن شهریه، با لحنی بد از تمرین کردن در سالن هیئت شمشیربازی استان منع شده و این رفتار در مقابل کسانی که مقام‌آور این رشته هستند، اصلاً قابل قبول نیست.

به نقل از ایسنا، وی بیان کرد: من خودم در بیشتر مواقع در تهران تمرین می‌کنم و تنها برای ریکاوری به تبریز می‌آیم، ولی دیگر هم‌تیمی‌هایم که به نوعی شاگردان خود من هستند، نمی‌توانند در تبریز تمرین کنند و از دست کارهای مسئولان هیئت، در مشکل هستند.

ملی‌پوش شمشیربازی کشورمان تاکید کرد: تنها حامی من در این سال‌ها، پدرم بود و اگر او نیز من را حمایت نمی‌کرد، من هم مثل سایر ملی‌پوشان، اکنون باید در خانه‌ می‌نشستم و از این رشته کناره‌گیری می‌کردم. هم‌تیمی‌های من از جمله آیدین و وحید صادق‌زاده که در اردوی تیم ملی حضور داشتند، به علت حمایت نکردن مسئولان هیئت شمشیربازی، این رشته را کنار گذاشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تیم استان ما در اسلحه سابر، قهرمان کشور شده است، این در حالی است که در سایر رشته‌ها مدالی نداریم و چنین رفتاری در مقابل بازیکن تیم ملی که سابقه قهرمانی جهانی و آسیایی دارد، اصلاً خوب نیست.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :