عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی تبریز گفت: میزان افزایش ثبت نام کاندیداها در کل کشور برابر با ۱۰ درصد بوده در حالی که تعداد کاندیداها در تبریز دو برابر دوره گذشته شده و به همین خاطر شاهد رقابت خوبی هستیم.

تبریزمن، سرویس سلامت: دکتر علیرضا رحیمی عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی تبریز در نشست خبری ائتلاف چتر سفید با بیان اینکه نظام پزشکی جزء قدیمی ترین نهاد های غیر دولتی در ایران است اظهار کرد: این مجموعه جزو قدیمی ترین و پرجمعیت ترین NGO های کشور پس از کانون وکلای دادگستری بوده و توسط پزشکان، داروسازان، ماماها، دندان پزشکان و فیزیوتراپ ها تشکیل شده است به طوری که حیطه اختیارات آنها در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و دارای وظایف و اختیارات قانونی هستند.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۸ نفر از شهر تبریز برای انتخابات نظام پزشکی کاندیدا شده اند که از این تعداد ۱۷ نفر به عنوان هیات مدیره انتخاب خواهند شد.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه در سال های اخیر از طرف صدا و سیما هجمه های شدیدی علیه پزشکان صورت گرفته است، تاکید کرد: صدا و سیما با سریال ها، فیلم ها و برنامه های طنزی که تدارک دید، به جایگاه ارزشمند پزشکان در بین مردم خدشه وارد کرد.

photo_2017-07-17_17-22-48

وی افزود: همچون سایر مشاغل و اصناف شاید یک درصد پزشکان هم اخلاق کاری را رعایت نکنند و دنبال منافع خویش باشند اما این دلیل نمی شود تا بر علیه کل جامعه پزشکی اقدام کرد. واقعیت این است که شغل پزشکی یکی از سخت ترین و پراسترس ترین کارها است. تنها ۵ درصد پزشکان درآمدهای میلیاردی دارند که پس از سال ها تلاش و مطالعه و تجربه به این جایگاه رسیده اند. به عنوان مثال در نظر بگیرید که رزیدنت ها ۴ سال مسئولیت برعهده می گیرند اما حتی بیمه هم نیستند! ما باید تلاش کنیم تا از آن ها حمایت شود.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی در ادامه گفت: نظام پزشکی مجموعه ای صنفی و جای همه پزشکان است بنابراین نباید انتخابات این سازمان سیاسی شود چون در نهایت سلامت مردم به خطر می افتد. در ائتلاف چتر سفید نیز علی رغم اینکه اعضا نظرات خاص خود را دارند، اما به هیچ وجه جهت گیری سیاسی مطرح نبوده و این ائتلاف صدای قشر جوان خواهد بود و برای بهبود وضعیت درمان و امور پزشکی تلاش خواهد کرد.

علیرضا رحیمی همچنین اضافه کرد: در دوره گذشته با تلاش های صورت گرفته بحث زیرمیزی گرفتن پزشکان به طور کامل برطرف شده و در سه سال گذشته شاهد تعطیلی مطب هیچ پزشکی به دلیل زیرمیزی گرفتن نبوده ایم که خود این یک قدم بزرگ برای بهبود خدمت رسانی به مردم است.

وی در پایان خبرداد: میزان افزایش ثبت نام کاندیداها در کل کشور برابر با ۱۰ درصد بوده در حالی که تعداد کاندیداها در تبریز دو برابر دوره گذشته شده و به همین خاطر شاهد رقابت خوبی هستیم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :