شهردار تبریز در حاشیه هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان، با رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های شورای جهانی صنایع دستی از رویکردهای صنایع‌دستی شهر تبریز اظهار داشت: هنرهای متنوع و زیبا شهر تبریز، از نقاط اتکای صنایع دستی ایران است؛ در این میان فرش دستباف تبریز، تجلی ذوق و صنعت هنرمندان تبریزی است.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت فرش دستباف جهان، اظهار داشت: شورای جهانی صنایع‌دستی با درک دقیق جایگاه تبریز در هنرصنعت فرش، این شهر را به عنوان پایتخت فرش دستباف جهان انتخاب کرده است.

دکتر نجفی، با بیان این‌که بخش مهمی از رویکردهای گردشگری مربوط به حوزه صنایع دستی است، ادامه داد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی، فرصت مغتنمی است که علاوه بر هنر زیبای فرش این شهر، می‌تواند در راستای معرفی سایر صنایع دستی این شهر، از قبیل سفال سرامیک، بافه‌های عشایری، صنایع چوبی و چرم مورد توجه قرار گیرد.

شهردار تبریز همچنین در این دیدار، برای میزبانی نشست شورای جهانی صنایع دستی اعلام آمادگی کرد.

ژنگ‌‌ چست، رئیس شورای جهانی صنایع دستی نیز در این دیدار، با تبریک موفقیت‌های بین‌المللی تبریز اظهار داشت: ظرفیت‌های صنایع دستی و هنرهای زیبای تبریز، بحثی است که در بازارهای جهانی و محافل تخصصی شناخته‌شده است.

وی اضافه کرد: تبریز با برخورداری از صنایع دستی متعدد، می‌تواند اهداف گردشگری خود را با غنای بیشتری، به نتیجه برساند.

در این دیدار، غداهیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی، وانگ ‌شان قائم‌مقام رئیس شورای جهانی صنایع دستی و سلطانی فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز حضور داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :