بعد از انتشار اخباری در مورد احتمال کنار گذاشته شدن مدیرعامل غیربومی و ناموفق تراکتورسازان و معرفی گزینه های جدی تصدی این پست در روزهای گذشته، شاهد مصاحبه های پرشور و جالب عباسی با برخی رسانه های خاص! در جهت تکذیب این موضوع هستیم و این درحالیست که هیچ کدام از اعضای هیات مدیره تا بدین لحظه موضوع برکناری عباسی را تکذیب نکرده اند و اقای مدیرعامل که احساس میکنم مدیر هیات مدیره تراکتورسازان نیز است به شخصه در حال تکذیب تغییرات مدیریتی در این باشگاه پرهوادار و بزرگ است.

سرویس ورزشی تبریزمن: مدیریت در دنیای امروز یک هنر است . هنر بهره برداری بهینه از منابع و استفاده حداکثری از امکانات موجود جهت نیل به بهترین نتیجه. امری که تحت عنوان کارآیی و اثربخشی نامیده می شود و مهمترین خروجی مدیریت نیز همین دو مسئله است.

در تیم های فوتبال نیز مدیریت تعریف مشابهی دارد و به مثابه استفاده بهتر از امکانات و دارایی های مادی و معنوی تیم در راستای نیل به کسب بهترین نتایج تعریف می شود . مدیری که نتواند با ایجاد هماهنگی های لازم بین ارکان تیم آنها را در جهتی نیل به اهداف تعیین شده رهنمون سازد به طور قطع مدیر ناموفقی است و لذا باید با پذیرش نقص ها و کمبودهای خود در صدد جبران آنها برآید یا جای خود را به افراد متخصص تری بسپارد، امری که شهامت و فداکاری زیادی نیاز دارد .

حال سوال این است که آیا مدیریت فعلی تراکتور حاضر به انجام چنین فداکاری می باشد. آیا حاضر است که مقام و موقعیت خود را فدای مصالح تیم نموده و برای خروج تیم از بحران استعفا نماید ؟
آیا حاضر است به رای و نظر مردم که در جریان برنامه موج فوتبال مورخه ۱/۹/۹۴ با رای قاطع ۸۶ درصدی خود مدیریت را عامل شکست ها و ناکامی های تیم عنوان کردند ،احترام گذاشته و استعفا نماید ؟

تجربیات گذشته و فرهنگ مدیریتی حاکم بر ورزش کشور نشان می دهد که تحقق این امر سخت و محال است و در کشور ما مقام و موقعیت به قدری شیرین است که کسی حاضر نیست به میل و خواست خود آن را ترک نماید و برای بقا خود به روشهای متعددی متوسل می شوند که رایج ترین آن خرج کردن از جیب هواداران و تهدید رسانه ها و خبرنگاران ورزشی است . در حالی که این اقدامات تنها پاک کردن صورت مسئله است و کمکی به حل مشکل نمی کند .

در حالیکه تماشاگر در سکوها فریاد استعفای مدیریت را سر می دهد و در برنامه تلویزیونی رای به ضعف و ناکارآمدی مدیریت می دهد و با عدم حضور خود در ورزشگاه به دنبال دادن پیام به مدیریت برای اصلاح رویه هاست ،مدیریت باشگاه به جای اجابت خواست مردم به رسانه هایی که منعکس کننده خواست و طلب مردم هستند ،می تازد و آنها را متهم می کند .

مگر نه اینکه رسالت رسانه انتقال پیام مردم و انعکاس صدای آنان است . مگر نه اینکه رسانه چشم بیدار و ذهن آگاه جامعه است و وظیفه دارد که در همه حال پیگیر منافع عمومی باشد .

حال چه شده است که رسانه های استان که سال ها صادقانه از تیم محبوب تراکتور سازی حمایت کرده اند ، به تعبیر آقای عباسی یک دفعه دشمن تراکتور می شوند .

مگر عدم نتیجه گیری تیم تقصیر رسانه ها است. مگر بی انگیزگی موجود در تیم تقصیر رسانه است ؟ مگر ناهماهنگی موجود در تیم و ضعف مدیریت موجود در باشگاه تقصیر رسانه ها است؟

آیا مدیریت فعلی تراکتورسازی تعهدی در قبال قول هایی که در اول فصل به طرفداران داده بود ،احساس می کند . اگر بگوییم که تراکتور در فصل اخیر بدترین بازی های خود را به نمایش گذاشته است ،پر بیراه نگفته ایم و چشم انداز چندان روشنی نیز برای انجام بازیهای درخشان در آینده دیده نمی شود . در نتیجه این تیم احتمالا در پایان فصل حتی امکان کسب سهمیه نیز نخواهد داشت و حتی شاید حائز رتبه دو رقمی در جدول لیگ باشد.

در آن صورت مدیریت تراکتور چه پاسخی خواهد داشت . در آن زمان نیز هواداران و رسانه ها متهم خواهند شد که سنگ لای چرخ تراکتور گذاشتند و مانعش شدند .پس بهتر است به جای متهم کردن دیگران یک ارزیابی از اقدامات و فعالیت های خودتان داشته باشید و به آسیب شناسی وضع موجود بپردازید. اینکه در تراکتور کارها خوب پیش نمی رود واضح و مبرهن است و نیازی به گفتن رسانه ها نیست اما اینکه مقصر کیست همه می دانند و شما خودتان نیز بهتر از هر کس دیگری می دانید.

شما که ادعا میکنید تراکتور مشکل مالی ندارد پس چرا تا بدین لحظه نتوانسته اید مشکل اقایی و سامان را حل کنید و قراردادشان را ببندید که تداوم حضورشان در تیم قطعی شود.

شما که ادعا میکنید رسانه ها به تیم ضربه میزنند میتوانید به ما بگویید از چه زمانی انتقاد هواداران و رسانه ها از ضعف شدید مدیریت و ناکارامدی مدیری غیر ورزشی به منزله ضربه زدن به تیم بزرگ تراکتورسازی هست، نکند شما هم جو گیر شده اید و فکر میکنید انتقاد از شما یعنی انتقاد از تیم پرهوادار تراکتور؟

اقای عباسی عزیزی بهتر است فراموش نکنید که افراد بزرگ تر و موفق تر و ورزشی تر از شما هم سالها در تراکتور حضور داشته اند ولی این تیم با هواداران میلیونی اش هیچ وقت محدود به نام ها و اسامی نبوده و هیچ کس به جز هواداران نمیتوانند خود را مالک این تیم مردمی بدانند و مطمئن باشید که تراکتور بدون هواداران پرشور و رسانه های بومی حامی اش فرقی با دیگر تیم های کشور نخواهد داشت.

جالب تر از همه مصاحبه های پرشمار اقای مدیرعامل در ٢۴ ساعت اخیر است که وقتی میز ریاست خود را لرزان میبینند به اندازه تمام دوران مدیریتی خود مصاحبه میکنند ولی زمانی که قهرمانی مسلم سرخ ها را با ناداوری و اقدامات کثیف از این تیم گرفتند اقای مدیرعامل روزه سکوت گرفته بودند و در تبریز پیدا نمیشدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :