معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، معلم را انسانی توصیف کرد که در مسیر کسب و یا آموزش علم قرار گرفته و تحت عنایت خداوند قرار دارد و همه جهانیان برای او طلب استغفار می کنند.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام احمد حمیدی در همایش گرامیداشت هفته معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در فرهنگسرای بزرگ الغدیر، با اشاره به نقش و جایگاه رفیع معلم و مربی در جامعه اسلامی، اوصافی را برای معلمان و مربیان با استفاده از سیره و احادیث ائمه اطهار بیان کرد که باید توسط مربیان آموزشی شهرداری به عنوان الگو سرلوحه عمل قرار بگیرد.

وی تواضع و فروتنی نسبت به مخاطب را ثمره علم و دانش معرفی کرده و علم را درصورتی تاثیرگذار دانست که عالم را به خضوع و فروتنی برساند.

معاون فرهنگی شهرداری تبریز، قدرت فهم ودرک بالا و تلاش برای علم آموزی را صفتی دیگر برای مربیان عنوان کرده و سکوت ، شنیدن و به خاطر سپردن را خصلت همیشگی برای معلم دانست.

 وی همچنین اخلاص در امر آموزش و جلب رضای الهی، و سلامت روحی و روانی را دو خصیصه مهم دیگر برای یک معلم عنوان کرد.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به حدیثی، ادب را بهترین زینت برای انسان و دوری از گناه را ویژگی مهمی برای معلم و مربی عنوان کرده و افزود: یک انسان علم را با دوری از گناهان می تواند در باطن خود جمع کند و کسی که وجودش به گناه آلوده است، علم نمی تواند بر رفتار و کردار او تاثیر گذار باشد.

حجت الاسلام حمیدی در قسمت دیگری از سخنان خود به اهمیت جایگاه علم و معلم اشاره کرد و اظهار داشت: در جای‌جای سیره امامان و پیامبران و بیش از ۸۰ بار در قرآن کریم به جایگاه علم و معلم اشاره شده است و زمانی که جزیره العرب در تاریکی ضلالت و جاهلیت به سر می برد و تمام جامعه را خرافات در بر گرفته بود، آموزه های اسلام در مورد ارزش علم بود که توانست آن جامعه جاهلی را به سمت خردگرایی انسانیت و فضای مقدمه ساز تمدن اسلامی هدایت کند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز عملکرد مربیان معاونت فرهنگی شهرداری تبریز را جزو اثرگذارترین فعالیتهای این معاونت عنوان کرده و ادامه داد : این معاونت بر روی اثرگذاری عملکرد مربیان آموزشی حساب ویژه ای باز کرده است و تا از این طریق بتواند در زمینه ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه و شهروندان تاثیر گذار باشد.

حجت الاسلام حمیدی همچنین آشنایی مربیان به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، اما دوری از آسیبهای اجتماعی آن و تبیین و شفاف سازی در رابطه با آثار سوء آن توسط مربیان را خواستار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :