توانمندی به توانایی جسم نیست، بلکه به همت و اراده ای است که هنر و تلاش انسان را به منصه ظهور می رساند و از او هنرمند، ورزشکار و … می سازد و خانم اکرم واحدی جزو همین هنرمندانی است که ناتوانی جسمی او را نه تنها راکد نگه نداشته بلکه از او فردی توانمند ساخته است.

به گزارش تبریزمن،  در آستانه زاد روز بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه(س) که به عنوان روز زن و تکریم مقام مادر نامگذاری شده است، گفتگویی با این بانوی هنرمند داشتیم، آنچه می خوانید، حاصل آن گفتگوست؛

این بانوی هنرمند تیکمه داشی با بیان اینکه هنر و صنایع دستی همیشه با بی مهری در جامعه روبروست، افزود: متاسفانه مسئولان آن گونه که باید از هنرمندان و کارهای تولیدی آن ها حمایت نمی کنند.

اکرم واحدی حمایت و تبلیغ مسئولان را از هنرهای دستی هنرمندان به خصوص هنرمندانی که به نوعی ناتوانی جسمانی دارند مهم خواند.

وی یادآور شد: مشکل اصلی ما بازاریابی است مسئولان باید با تبلیغ و فرهنگ سازی موجب ایجاد بازار چنین هنرهایی باشند، صنایعی که هزینه و زمان زیادی برای تولید آن ها لازم است.

این هنرمند که پای چپ خود را در اثر بیماری اسم یویینگ سارکوم(توده استخوانی) از دست داده است به انگیزه خود در خصوص گل سازی، قالی بافی، روبان دوزی و …. اشاره و اظهار داشت: با توجه به علاقه شدیدی که به این هنرها داشتم تلاش کردم آن ها را به صورت حرفه ای بیاموزم و به افراد علاقه مند نیز آموزش دهم.

 

واحدی با اشاره به حضور خود در نمایشگاه های مختلف همچون هلال احمر، فنی و حرفه ای و … و آموزش هنر خود به هنرجویان اشاره و بیان کرد: طی سال های گذشته به ۴۰هنرجو آموزش قالی بافی، روبان دوزی و گل سازی را آموختم.

Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :