معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در دیدار با رئیسان ادارات شهرستان ها بر لزوم توجه به اوقات فراغت و استعدادیابی به عنوان دو عامل مهم در توسعه ورزش همگانی و قهرمانی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، حبیب ستوده نژاد افزود: آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان های پیشرو در اجرای سند راهبردی طرح اوقات فراغت و استعدادیابی ورزشی در کشور فعالیت می کند و اجرای طرح های اوقات فراغت و استعدادیابی در شهرستان ها یکی از برنامه های اولویت دار اداره کل است که به دقت رصد می شود.

وی اضافه کرد: آذربایجان شرقی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و نیروهای انسانی لازم برای اجرای این طرح ها را داراست.
ستوده نژاد در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه به ظرفیت بخش خصوصی در شهرستان ها شد و افزود: در راستای برنامه های دولت، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش در اولویت نخست ادارات ورزش و جوانان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: بخش های خصوصی می توانند نسبت به اجاره مدیریت اماکن ورزشی و خرید زمین های با کاربری ورزشی و خرید پروژه های با پیشرفت فیزیکی زیر ۵۰ درصد از طریق مزایده در این امر مشارکت داشته باشند.

ستوده نژاد اعلام کرد: یکی از راهکارهای مهمی که می تواند در کمک حوزه ورزش باشد و مشکلات را کاهش دهد، استفاده از مشارکت بخش خصوصی است که در این زمینه با برقراری تعامل های سازنده و مفید و بستر سازی مناسب، ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش بیشتر خواهد شد.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی خصوصی سازی را از جمله اثر بخش ترین راهبردهای دستیابی به اقتصاد پویا دانست و اضافه کرد: ورزش در دنیای صنعتی از عوامل موثر بر بهره وری ملی هر کشور به شمار آمده و بر رونق اقتصادی کشورها تأثیر مثبت می گذارد.

وی ورود بخش خصوصی به بدنه هیات های ورزشی شهرستان ها را مهم دانست و افزود: هیات های ورزشی استان و شهرستان ها باید سیاستی را در پیش بگیرند تا از وابستگی صرف به دولت خارج شوند و به سمت خودکفایی پیش بروند و علاقمندان را وارد بدنه ورزش کنند.

وی با تاکید بر نقش رسانه ها بر ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی در حمایت از ورزش گفت: حمایت رسانه ها و مطبوعات باعث دلگرمی سرمایه گذاران بخش خصوصی در ورزش حرفه ای می شود و این حمایت ها باید در سطح گسترده ای انجام شود و دولت نیز بسترهای لازم را برای این کار فراهم کند.

ستوده نژاد در نشست روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های آذربایجان شرقی بر توجه به رفتار سازمانی مبتنی بر مدیریت اسلامی و تعصب سازمانی، نظارت و بازرسی بر باشگاه ها و اماکن واگذار شده به بخش خصوصی، افزایش ارتباط با ورزشکاران، قهرمانان و هیات های ورزشی، بازدید منظم از هیات های ورزشی و نظارت و پیگیری دقیق ثبت عملکرد در سامانه ها تاکید کرد.

وی گفت: ورزش آذربایجان شرقی به سمت مدال آوری در بازی های آسیایی جاکارتا و المپیک توکیو حرکت می کند و سیاست و هدف نهایی ورزش استان حضور پرتعداد و کسب مدال در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ است.

**میزبانی از اردوی تیم های ملی در آذربایجان شرقی

معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست از تلاش اداره کل برای میزبانی از اردوی تیم های ملی در شهرستان های این استان خبر داد.

لیلا جاویدان از روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها خواست بودجه کافی را در اختیار ورزش بانوان قرار دهند.
معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: شهرستان ها یک یا ۲ رشته قهرمانی ورزش بانوان را اعلام و زمینه حضور بانوان در لیگ ها و مسابقات ورزشی را فراهم کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :