فرمانده سپاه عاشورا گفت: توجه به مساجد در عرصه جهاد فرهنگی باید جزو اولویت های مهم و محوری دستگاه های مسئول قرار بگیرد.

به گزارش تبریزمن، سردار سرتیپ پاسدار غلام عسکر کریمیان روز دوشنبه در همایش علمی و جهاد فرهنگی سپاه عاشورا، توجه به مساجد و جایگاه آن در جهاد فرهنگی را مهم دانست و افزود: اشتباه استراتژیک ما پس از انقلاب توجه نکردن به این موضوع مهم و تاثیرگذار بوده است.

وی با انتقاد از کمرنگ کردن جایگاه مساجد در جامعه و محافظه کاری در این خصوص، اظهار کرد: همه ما به خوبی از مشکلات آگاهیم و نقشه ترسیمی رهبر فرزانه انقلاب را در این خصوص می دانیم اما متاسفانه به آن عمل نمی کنیم.

کریمیان، دچار شدن به آفت روزمرگی را مهمترین مشکل عرصه جهاد فرهنگی بیان کرد و گفت: بارها رهبر انقلاب در این خصوص هشدار داده اند اما باید واقف باشیم که غفلت و توجه به منافع شخصی خودمان مانع از توجه به اهمیت مساله در بحث و جهاد فرهنگی شده است.

IMG_4556
وی با مطرح کردن این سئوال که ما در مطالبه گری انقلابی چقدر جدی هستیم و چه میزان به تکلیف مداری و رسالت محوری عمل می کنیم، یادآور شد: امروز باید پاسداران و بسیجیان اسطوره عدالت خواهی در جهان باشند.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اهمیت مساله فرهنگ، جهاد فرهنگی، لزوم توجه به نارسایی ها در این خصوص و واقف شدن به ابعاد مختلف این قضیه در مقابله با دشمنان، گفت: باید فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس خاکریز محکم و اصلی ما در برابر هجمه فرهنگی دشمنان باشد که متاسفانه آن را جدی نگرفته ایم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا نیز در این همایش، هجمه فرهنگی دشمن را به خاطر اقتدار نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و گفت: هجمه و نبرد فرهنگی دشمن واقعیت انکارناپذیری است که هدف اصلی آن از بین بردن تفکر و باورهای دینی و حماسی مردم است.

حجت الاسلام حسن کاملی فر افزود: توانمندی شیعه امروز موجب شده است که همایشی همچون اربعین در جهان اتفاق بیافتد و دشمن از این واهمه دارد.

وی، شرایط کنونی منطقه و کشور را حساس و پیچیده عنوان و اظهار کرد: باید واقعیت هجمه دشمن و ضرورت جهاد فرهنگی در برابر آنرا باور کنیم چرا که تا این باور نباشد کاری از پیش نمی بریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :