معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: از افتخارات مهم نظام جمهوری اسلامی توجه جدی به حوزه سلامت و بهداشت است.

به گزارش تبریزمن، رسول صادقی معاونت اداره کل و مدیر آموزش و پرورش مراغه در مراسم گرامیداشت هفته سلامت در دبستان دخترانه عذرا زینی این شهرستان افزود: اجرای طرح سلامت و ارایه خدمات بهداشتی و سلامتی به مردم از مهمترین خدمات نظام جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی به مردم است.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت باید در آموزش و پرورش نیز اجرایی شود، اظهار کرد: تا زمانی که کمبود مربیان بهداشت و سلامت در آموزش و پرورش برطرف نشود، حوزه سلامت در نظام تعلیم و تربیت حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

صادقی، ادامه داد: طرح مدارس مروج سلامت و سفیران سلامت که از سال تحصیلی جاری در آموزش و پرورش اجرایی می شود و همچنین افزایش ساعات ورزشی در دبیرستان ها به سه ساعت از سال تحصیلی آینده از دیگر کارهای مهم حوزه تربیت بدنی و سلامت است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این مراسم گفت: هدف از شعار امسال هفته سلامت، حذف عواملی است که سبب ایجاد بیماری دیابت می شود.

احمد مجتهدی، با اشاره به اینکه با اجرای طرح اولیه سلامت در کشور، شیوع بیماری های واگیر دار کمتر شده است، افزود: باید به موضوع بیماری های دیابتی، قلبی، سرطانی و تنفسی توجه جدی شود.

وی، آموزش و پرورش را محور توسعه پایدار دانست و اظهار کرد: اگر توجه جدی به حوزه سلامت و بهداشت در نظام تعلیم و تربیت صورت نگیرد، توسعه پایدار به وجود نخواهد آمد.

مجتهدی، دو عامل تحرک ناکافی و تغذیه نادرست را از عوامل شیوع بیماری چاقی و دیابت در جامعه اعلام کرد.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این آیین گفت: تعامل و همکاری آموزش و پرورش با نهادهای تربیت بدنی و سلامت و بهداشت در سطوح وزارتی، استانی و شهرستانی بسیار عالی است.

جلیل اسلامی افزود: با توجه به موضوع حساس سلامت و بهداشت در بین دانش آموزان باید اقدام های لازم برای تدریس کتاب هایی با عنوان درس زندگی و درس سلامتی در مدارس انجام شود.

وی یادآور شد: در زمان کنونی که عصر اطلاعات و ارتباطات است، باید آموخته های سلامتی و بهداشتی تبدیل به شیوه صحیح زندگی شود.

نواخته شدن زنگ سلامت، برپایی نمایشگاه دنیای شیرین بی ضرر، صرف صبحانه سالم و تجلیل از ۱۳ نفر از دانش آموزان منتخب جشنواره نوجوان سالم از دیگر برنامه های این آیین بود.

اول تا هفتم اردیبهشت به عنوان هفته سلامت با شعار غلبه بر دیابت نام گذاری شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :