صد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۵۸ صبح امروز استارت خورد و رییس شورا در اظهاراتی کوتاه به گرامیداشت ۲۱ اگوست به عنوان روز جهانی مسجد و اول شهریور روز پزشک پرداخت.

تبریزمن، سرویس شهری: علی رغم اینکه ساعت ۸:۳۰ به عنوان تایم رسمی شروع جلسات شورای شهر تبریز اعلام شده است اما، قبل از ساعت ۸ به ترتیب بهروز خاماچی، محمدحسن اسوتچی، علی باغبان، اصغر عابدزاده و محمدحسین جعفری وارد تالار شورا شده و سپس به تدریج سایر اعضا نیز به جمع حاضرین پیوستند.

شهرام دبیری نیز در ساعت ۸:۵۳ وارد صحن شورا شد و تنها چند ثانیه پس از آن شهردار تبریز نیز بر روی صندلی خود مستقر گردید.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شورای اسلامی شهر تبریز و شهرداری تبریز در دوره چهارم توجه ویژه ای به آبادانی معنوی و فیزیکی مساجد شهر داشته است.

nejati (9 of 21)

شهرام دبیری گفت: در طول دوره شورای چهارم مصوبات خوبی در راستای کمک به مساجد شهر تبریز داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه اعزار، تکریم و توجه به مساجد نباید منوط به این هفته باشد گفت: مصوبات خوبی در جهت حمایت از مساجد و فعالیت های مختلف فرهنگی و دینی در مساجد شهر و همچنین بازسازی و کمک به مساجد شهر تصویب شده اند.

وی همچنین با اشاره به اول شهریورماه روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک گفت: این روز را به تمامی پزشکان، پیراپزشکان و افرادی که شبانه روزی برای نجات جان بیماران و کمک به آنها تلاش می کنند تبریک می گویم.

nejati (21 of 21)

دبیری در خصوص هدف از نام گذاری روزی به نام روز جهانی مسجد، گفت: ارائه الگوی مناسب برای بزرگداشت روز مسجد، تبیین مطالبات و نیازهای مسجد، مرور وضعیت گذشته و حال مساجد، بررسی نقش مساجد در تعامل بین دین و دولت و نیز معرفی و قدردانی از ائمه جماعات موفق از اهداف نامگذاری این روز می باشد.

حاجی پورباید تبریز را برای میزبانی شایسته از گردشگران آماده کنیم

احتشام حاجی پور در نطق پیش از دستور خود بر ضرورت آمادگی برای میزبانی شایسته از گردشگران تبریز۲۰۱۸ تاکید کرد.

وی گفت: باید تبریز را برای میزبانی شایسته از گردشگران آماده کنیم.

وی وظیفه اصلی شوراها را نظارت بر درآمدها و هزینه های شهرداری دانست و گفت:اما متاسفانه ابزار نظارتی این نهاد به غیر از تصویب لوایح و بودجه، در سایر موارد از درخشش قابل توجهی برخوردار نبوده است.

وی با اشاره به اینکه مدیران میانی باید حافظ منافع مجموعه متبوع خود بوده و امانتداری نمایند افزود:لذا برای اعمال نظارت شورا به صورت مستقیم و غیرمستقیم باید یک کمیته کارشناسی تخصصی تشکیل شود تا امور مربوط به این امر به صورت کامل انجام گیرد.

nejati (19 of 21)

رییس شورای اسلامی استان اضافه کرد:در آستانه سال گردشگری کشورهای اسلامی که تبریز میزبان این رویداد بزرگ فرهنگی و گردشگری است نباید متتظر سایر سازمان ها و ارگان ها بمانیم بلکه با تقویت مجموعه های استانی می توان گام های اساسی در این عرصه برداشت ضمن اینکه باید به سیستم گردشگری داخلی ایران در آستانه این سال نایل گردیم.

داوود امیرحقیان نیز به عنوان سخنران دوم پیش از دستور، تحلیلی از مدیریت شورای ۳ ساله دوره چهارم را ارایه نمود و گفت:تاکنون ۱۸۷ جلسه علنی و فوق العاده شورا برگزار شده است که وضعیت حدود ۱۳۹ جلسه رسمی و ۴۴ جلسه فوق العاده را مورد آنالیز قرار داده ام که در آن، بررسی و تصویب ۳ مورد بودجه و تعرفه عوارض محلی از مهم ترین اقدامات مجموعه شورا بوده است.

وی با بیان اینکه کل مصوبات شورا تا به امروز ۶۹۱ مورد می باشد افزود:در این میان، ۶ مصوبه مربوط به حوزه فرهنگ، ۴ مصوبه در حوزه شهرسازی، ۱۳ مصوبه در حوزه خدمات شهری، ۳ مصوبه در حوزه عمران، ۶ مصوبه در حوزه حقوق، ۱۷ مصوبه در حوزه مشارکت، ۴ مصوبه در حوزه خدمات رفاهی کارکنان، ۵۴۰ مصوبه در حوزه هبه و ۹۸ مصوبه در سایر حوزه ها صورت گرفته است .

در ادامه جلسه، اعضای شورای شهر تبریز به بررسی لوایح برگشتی از کمیسیون ها و پرونده های شهروندان پرداختند.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :