توریست‌کارت سپه که امکان شارژ تا سقف ۵ هزار دلار برای گردشگران خارجی را فراهم می‌کند و تمبر یادبود گردشگری در روز جهانی جهانگردی رونمایی شد.

به گزارش تبریزمن، برنامه روز جهانی گردشگری پیش از ظهر روز پنجم مهرماه در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور نوبخت معاون رئیس‌جمهور، ربیعی وزیر کار، آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جمعی از  بخش دولتی و خصوصی برگزار شد.

چمدان مسافرت مسافر

در این برنامه، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بیان نکاتی پیرامون صنعت گردشگری پرداخت و گفت: کسی که به ایران می‌آید می‌خواهد از مفهوم پرژرفی بهره‌برداری کند. این مفهوم هم ناظر بر هنر ایرانی، موسیقی و عرفان ایرانی است. هر گردشگری که به ایران می‌آید در گوشه گوشه ایران می‌خواهد از این مفهوم بهره‌برداری کند.

وی پس از سخنرانی کوتاه خود گفت: باید سر ساعت ۱۱ در دفتر باشم و همین جا سخنرانی‌ام را به پایان می‌رسانم.

سپس کلیپی از علی‌فتح لایق‌زاده مستندساز استان کهگیلویه و بویراحمد به نام سرزمین پارسی پخش شد.

پس از رونمایی از توریست‌کارت سپه و تمبر یادبود گردشگری، سیدکامل تقوی‌نژاد مدیرعامل بانک سپه اطلاعاتی را درباره توریست کارت ارائه کرد و گفت: این کارت توان ذخیره‌سازی و هماهنگی با سایر بانک‌ها را دارد. سرعت در فرآیند صدور کارت به نحوی که ویژگی امکان افتتاح حساب و شارژ کارت را از کشور مبدا داشته باشد، از مزایای آن است که به صورت گروهی از طریق آژانس و خطوط هوایی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. این کارت برای گردشگران مذهبی و تاریخی امکان شارژ تا سقف ۵ هزار دلار را دارد و می‌توان از آن در دستگاه‌های خودپرداز و کلیه دستگاه‌های شتاب و درگاه‌های غیرحضوری با صدور رمز اول و دوم استفاده کرد.

به نقل از خبرگزاری مهر، وی گفت: این شرکت با تعدادی هتل و فروشگاه‌های صنایع دستی و موزه‌ها صحبت کرده تا به دارندگان این کارت تخفیفات لازم داده شود. دارندگان کارت می‌توانند به آسانی از آن برخوردار شده و در شبکه بزرگ گردشگری شاهد ورود ارز مناسب به کشور باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :