رئیس فدراسیون دوچرخه سواری طی پیامی در آستانه برگزاری سی و یکمین دوره تور بین المللی ایران- آذربایجان، این تور را پنجره ای رو به زیبائی های ایران عنوان کرد که ثبت آن در تقویم اتحادیه جهانی دوچرخه سواری گواه این مطلب است.

به گزارش تبریزمن، خسرو قنبری در این پیام آورده است: تور بین المللی ایران – آذربایجان نمایش دوباره اقتدار، انسجام و اتحاد مردم ایران است.

وی اضافه کرده است: در آستانه فرا رسیدن سی و یکمین دوره تور بین المللی آذربایجان بسیار خوشحال هستیم که در سال المپیک و حضور در بزرگترین آوردگاه تاریخ که هر چهار سال یکبار برگزار می شود، شاهد نمایشی دیگر از اقتدار و انسجام جامعه دوچرخه سواری ایران خواهیم بود.

قنبری با اشاره به ثبت این رقابت بزرگ در تقویم uci ( اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری ) ادامه داده است: حال که این مهم حاصل شده و تلاش‌های بی وقفه مسئولان کشوری و استانی در برگزاری هر چه بهتر این تور بین المللی نتیجه بخش بوده است، فدراسیون دوچرخه سواری نیز کسب موفقیت در این تور را یکی از ملاک‌های حضور در تیم ملی برای المپیک پیش رو در نظر گرفته است.

وی ادامه می دهد: اهمیت بسیار بالای این تور بر هیچ کس پوشیده نیست و شک نداریم این دوره نیز با تلاش های بسیار مسئولان ورزش استانی در بالاترین سطح ممکن برگزار خواهد شد و اغراق نیست اگر بگوییم این تور را همسطح بزرگترین تورهای درجه یک آسیا بدانیم وهمین مساله موجب می شود امسال نیز همانند سال های گذشته شاهد حضور دوچرخه سواران تراز اول دنیا در این مسابقات باشیم.

قنبری ابراز امیدواری کرده است خانواده بزرگ دوچرخه سواری نیز به عنوان حامی همیشگی این رشته در کنار رکاب زنان حاضر در تور بزرگ آذربایجان حضور داشته باشند و جا دارد از همه کسانی که در برگزاری این تور، خادمانه و خالصانه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند تقدیر و تشکر داشته باشم و امیدوارم در سال ۱۳۹۵ شاهد موفقیت رکابزنان کشورمان در المپیک ریو باشیم.

سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ‌ای دوچرخه سواری ایران – آذربایجان با شرکت ۲۱ تیم داخلی و خارجی از چهار قاره جهان از ۲۴ تا ۲۹ اردیبهشت ماه به مسافت ۱۰۰۴/۶ کیلومتر در شش مرحله در محدوده استان های آذربایجان ‌شرقی، غربی و اردبیل برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :